1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sümerpark’ta hayaller gerçek oluyor
Sümerpark’ta hayaller gerçek oluyor

Sümerpark’ta hayaller gerçek oluyor

Şimdiye kadar açtığı resim kurslarıyla 92 öğrencinin güzel sanatlar bölümüne yerleşmesini sağlayan Büyükşehir Belediyesi, Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda gençlerin hayallerinin gerçekleşmesine vesile oluyor.

A+A-

Belediye,  bu yıl ise 20’si kadın 35 öğrenciyi, güzel sanatlar ve resim öğretmenliği bölümlerinin yetenek sınavlarına hazırlıyor.


Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü, Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda güzel sanatlar ve resim öğretmenliği bölümlerine hazırlanan adaylara yaklaşan sınavlar nedeniyle ücretsiz resim kursu açtı.


Mayıs ayının başında Sî u Ronahi Sanat Atölyesi’nde açılan kurslardan, 20’si kadın 35 öğrenci faydalanıyor. Eylül 2015’e kadar devam edecek kurslar, haftanın 5 günü düzenli bir şekilde sürdürülüyor. Kursiyerler açılan ücretsiz kursta, çizgi çalışması, hareketli figür, desen ve imgesel çalışmalarla üniversiteye hazırlanıyorlar.


Şimdiye kadar 92 öğrencinin sınavları kazanması sağlandı


Güzel sanatlar ve resim öğretmenliği bölümüne hazırlanan öğrencilere yönelik altı yıldır ücretsiz kurslarını sürdüren Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü’nün bu hizmeti sayesinde şimdiye kadar 92 öğrenci Türkiye’deki çeşitli üniversitelerin güzel sanatlar ve resim öğretmenliği bölümüne yerleşti.


İlgili gençlerde katılıyor


Öte yandan Sî u Ronahi Sanat Atölyesi’ndeki kurslardan sadece üniversitelerin resim bölümüne hazırlanan öğrenciler değil, ilgi duyan gençlerde faydalanıyor. Gençlere hobi amaçlı resim (kara kalem ve yağlı boya), çini ve seramik alanında kurslar veriliyor.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler