1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sümerpark'ta çocuklar gönüllerince eğlendiler
Sümerpark'ta çocuklar gönüllerince eğlendiler

Sümerpark'ta çocuklar gönüllerince eğlendiler

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'nda 3. Çocuk Spor Şenliği'nde yüzlerce çocuk gönüllerince hem spor yaptılar hem eğlendiler.

A+A-

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesindeki Spor Müdürlüğü ile Çocuk ve Kreş Hizmetleri Müdürlüğü'nce düzenlenen 3. Çocuk Spor Şenliği Sümerpark'ı bir eğlence ve spor merkezine dönüştürdü. Dört rehabilitasyon okulunun öğrencileri, mahallelerdeki çocuklar, Göç Vakfı ve Sümerpark'ta çeşitli etkinliklere katılan yaklaşık 500 çocuğun katıldığı şenlikte tekvando gösterisi yapıldı. Halk oyunları gösterisinin ardından poi gösterisi yapan çocuklar ellerindeki fularlarla ilginç görüntüler oluşturdu. Her çocuğun yüzünü boyatmak için kıyasıya yarıştığı şenlikte kimi çocuk kedi, kimi çocuk tavşan resmi çizdirdi, kimileri de rengarenk yüzlerini boyattı. Topa düşkün olan çocukların tercihi ise “gol-şut” oldu. Langırt, masa tenisi ve dart oyunları ile doyasıya eğlenen çocukların en çekişmeli oyunu ise halat çekme oldu.

Sümerpark'a dinlenmek için gelen ailelerin çocuklarıyla katıldığı şenlikte Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'ndaki eğitmenlerin yanı sıra Dicle Üniversitesi'nden 13 öğrenci gönüllü destek verdi.

Anahtar kelimeler: Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Spor Müdürlüğü, Çocuk ve Kreş Hizmetleri Müdürlüğü, çocuk, spor, 3. Çocuk Spor Şenliği, Sümerpark, gönüllü.