1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sümerpark'ta çocuklar 2015'e merhaba dedi
Sümerpark'ta çocuklar 2015'e merhaba dedi

Sümerpark'ta çocuklar 2015'e merhaba dedi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'nda çocuklar 2015'i doyasıya eğlenerek kutladı.

A+A-
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nde ders destek programları ve Zarokistan'larda (Oyun Odaları) eğitim gören çocuklar yeni yılı eğlenerek kutladı.
 
Yeni yıl kutlamasından önce Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ndeki eğitmenler çocukların eğitim gördükleri alanı komple balon ve renkli kartonlarla boyattı. Ayrıca alana Türkçe, Kürtçe ve Kürtçe'nin Kirmanckî lehçesinde “Yeni Yılınız Kutlu Olsun” yazıları yazılarak alana asıldı. Kutlamaya katılan tüm çocuklara renkli kartonlardan yapılan maske ve şapka dağıtıldı.
 
Kentin değişik yerlerinde ikamet eden, her kesimden çocukların birbirlerini tanıması ve kaynaşmaları amacıyla geleneksel olarak kutlanan yıl sonu etkinliği Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde bulunan Ben u Sen, Yeniköy, Hasırlı Zarokistan'ları ve Bahçeye Zarokan Kreşi'nde de yeni yıl kutlaması yapıldı. Kutlamalara yüzlerce çocuk aileleriyle birlikte ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı çalışanları katıldı.
 
Sümerpark'taki yeni yıl kutlaması Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nde sabah ve öğleden sonra eğitim gören çocuklar için sabah ve öğle olmak üzere iki ayrı kutlama yapıldı. Çocukların oldukça mutlu olduğu yıl sonu etkinliğinde çocuklar, eğitmenleri ve aileleriyle birlikte Kürtçe ve Türkçe şarkılar eşliğinde halay çekti. 

HABERE YORUM KAT