1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sulama birlikleri toplantısı
Sulama birlikleri toplantısı

Sulama birlikleri toplantısı

DİYARBAKIR - Diyarbakır, Mardin, Siirt, Batman ve Şırnak illerini kapsayan sulama birlikleri toplantısı, DSİ 10. Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

A+A-

Diyarbakır, Mardin, Siirt, Batman ve Şırnak illerini kapsayan sulama birlikleri toplantısına DSİ 10. Bölge Müdürü Okan Bal, Bölge Müdür Yardımcısı M Fırat Tutşi, İşletme Bakım Şube Müdürü M. Yaşar Ceylan, ilgili DSİ personeli katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan DSİ 10. Bölge Müdürü Okan Bal, toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Bal, "DSİ 10. Bölge Müdürlüğü sınırlarında faaliyet gösteren birliklerin, faydalandığı tesislerin rehabilitasyon kapsamında bakım onarımlarını yapmak ve 2012-2013 genel değerlendirmelerini görüşmek üzere toplandıklarını, 6172 Sayılı Sulama Birlikleri Kanunu yürürlüğe girdi" dedi. Bal, kanuna adaptasyon sürecinin devam ettiğini, süreç tamamlandığında ise daha güçlü bir yapıya kavuşacaklarını ifade etti.
Konuyla ilgili sorunlar ve sorunların çözümü konusunda yapılan fikir alışverişlerinin ardından sulama birlikleri toplantısı sona erdi.

HABERE YORUM KAT