1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şükür'ün açıklamaları gündemi sarstı
Şükür'ün açıklamaları gündemi sarstı

Şükür'ün açıklamaları gündemi sarstı

Galatasaray'ın unutulmaz yıldızı İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün Diyarbakırspor formülü taraftarlar arasında ve kentte sevinç yarattı

A+A-

Milletvekili Şükür'ün, İstanbul Büyükşehir'in isim hakkının Diyarbakırspor'a verilmesi görüşlerinin basına yansımasının ardından Diyarbakırspor taraftarlarında umut ve sevinç yarattı.

Diyarbakırspor'un çok büyük haksızlıklarla amatör kümeye düşürüldüğünü, başta yöneticiler olmak üzere bir çok kesimin rant elde ederek, bugün başıboş bir kenara atıldığını iddia eden taraftarlar, Hakan Şükür'ün açıklamalarına destek istediler.

BARIŞA KATKI OLUR

Açıklamanın özellikle Barış Türkülerinin söylendiği günlere denk geldiğini, devletle halkın Diyarbakırspor üzerinden kucaklaşma vaktinin geldiğini söyleyen taraftarlar' bu işin kolay olmadığını fakat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu işi çok rahatlıkla çözebileceğini söylediler.

Diyarbakırspor Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay'da, yaptığı açıklamada, Hakan Şükür'e açıklamalarından dolayı teşekkür ettiğini söyleyerek, şunları ifade etti: "İstanbul Milletvekili Sayın Hakan Şükür'ün açıklamalarını memnuniyetle karşıladık. Diyarbakır kentiyle, sporuyla, halkıyla barış için namzet bir yerdir. Barış sürecinde böylesine bir girişim olur ve gerçekleşirse, Diyarbakır halkı asla onları unutmaz, ebediyete kadar bu konu konuşulur. Zamanında Ankaragücü bile bir gece yarısı Süper Lige alınmadı mı?. Diyarbakır kenti bu ülkenin birleştirici unsurudur. Diyarbakırspor'da bu halk için olmazsa olmaz bir değerdir. Gelen vurdu, giden vurdu misali kulübü talan ettiler. Üstelik Bursa'da yaşanan o çirkin olaylardan sonra Devletin bu girişimi halkla, Diyarbakırlıyla kucaklaşma olacaktır"

HABERE YORUM KAT