1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Suikast girişimi mi, kaza mı?
Suikast girişimi mi, kaza mı?

Suikast girişimi mi, kaza mı?

Diyarbakır’ın tanınmış işadamlarından ve meşhur Alaaddin Kahvaltı Salonu’nun işletmecisi Alaaddin Kılıç ölümden döndü.

A+A-

Aracıyla kırmızı ışıkta bekleyen Kılıç, şerit ihlali yapan hafriyat kamyonun altında kalmaktan kılpayı kurtuldu. Kazayı yara almadan atlatan Kılıç, “Çok şükür iyiyim cana geleceğine mala gelsin dostlar sağolsun. Firma yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Diyarbakır’ın tanınmış simaları arasında yer alan Alaaddin Kahvaltı Salonu İşletmecisi Alaaddin Kılıç ölümden döndü. Diyarbakır’ın bir çok sorununa el atan ve kamuoyuyla paylaşan Kılıç, akşam saatlerinden iş yerinden özel otomobil ile evine gitmek için yola çıktı, büyük Gökalp caddesi adliye karşısında ki kırmızı ışıkta bekleyen Alaaddin usta şerit ihlali yapan hafriyat taşıyan damperli kamyon otomobilde bulunan Alaaddin Usta ezilmekten kıl payı kurtuldu. Kaza sonrası ilk akılara gelen sürekli Diyarbakır sorunlarını gündemde tutan Alaaddin Kılıç’a karşı bir suikast girişimimiydi soruları akla getirildi.

Konuyla alakalı düşüncelerini dile getiren Kılıç, “Malum kamyon kazaları genelde büyük suikastlarla gündeme gelen kamyonlar acaba bir yenisi mi ekleniyor diye düşünmeden edemiyorum insan çok şükür korkulan olmadı şüpheler boşa çıktı meydana gelen trafik kazasında can kaybı yaşanmadı.

Ben şükür yara almadan kurtuldum yapılan inceleme sonucunda ortaya çıkan durum daha da vahim şantiye de günlük 100 ile 200 kamyon Hafriyat çekmekteler Diyarbakır'ın trafik yoğunluğu olduğu en büyük cadde Gökalp caddesinde bulunan şantiye hiç bir trafik önlemlerini almadığı gibi hiç bir inşaat çalışması olduğuna dahil bir işaret te bulunmaması çok büyük bir sorumsuzluk. Gereken önlemler alınmadığı takdirde Allah korusun daha büyük kazalar meydana gelecek gibi gözüküyor.

Şükür iyiyim Cana geleceğine mala gelsin dostlar sağ olsun ama yarın firma yetkilileri halkında suç duyurusunda bulunacağım ve yıllardır çok dikkatli araç kullanırım asla hız yapmam her zaman dikkatli araç kullanırım çünkü her an bir insan karşıma çıkabilir bir insanın ölümü beni derinden üzer, biriler para kazanacak diye ölmemizmi gerekiyor” dedi.

HABERE YORUM KAT