1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Suç örgütüne eş zamanlı operasyon
Suç örgütüne eş zamanlı operasyon

Suç örgütüne eş zamanlı operasyon

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde, yaşları 15 ile 18 arasında değişen kız ve erkek çocuklarının PKK'ya katılmalarını sağlayan suç örgütüne yönelik Diyarbakır, Kütahya ve Giresun'da yapılan eş zamanlı operasyonlarda 9 kişi yakalandı.

A+A-

Konuya ilişkin Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı'nca, Çınar ilçesinde yaşları 15 ile 18 arasında değişen kız ve erkek çocuklarının terör örgütüne katılmalarını sağlayan suç örgütüne yönelik başlatılan çalışmada 10 şüphelinin örgütlü olarak mağdurları alıkoyduğu ve pkk'ya götürdüğü tespit edildiği kaydedildi.

Açıklamada, "12 Şubat 2015 günü 1 şüpheli yakalanarak, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmış, diğer şüphelilerin yakalanması maksadıyla Diyarbakır, Kütahya ve Giresun illerinde 26 Şubat 2015 tarihinde saat 05.00'ten itibaren eş zamanlı operasyon icra edilmiştir" denildi.


Örgütlü suç kapsamında takibi yapılan olay ve ele geçirilen suç unsurlarıyla ilgili 2'si kadın 7 şüphelinin yakalanarak haklarında adli işlem başlatıldığına da dikkat çekilen açıklamada, "Şüphelilerin ev ve eklentilerinde eş zamanlı olarak 3 ilde 11 adreste yapılan arama faaliyetinde, 2 kaleşnikof piyade tüfeği, 2 şarjör, 2 ruhsatsız av tüfeği, 1 7.65 milimetre tabanca şarjörü, bir kilo 900 gram kubar esrar ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir" denildi.


(MP-YRT-AŞ-Y)

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT