1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sualtı Kurtarma ekibi faciayı önledi
Sualtı Kurtarma ekibi faciayı önledi

Sualtı Kurtarma ekibi faciayı önledi

Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde baraj kapağının açılmasıyla Yatırlı Mahallesi’nde mahsur kalan 9 yurttaşı, İtfaiye Daire Başkanlığı Sualtı Arama ve Kurtarma ekibi kurtardı.

A+A-

Ekibin, zamanında müdahalesiyle facia önlendi.Diyarbakır'ın Eğil ilçesi Yatırlı Mahallesi'nde yasak ve tehlikeli olmasına rağmen dün piknik yapan 9 kişilik Dağdağan ve Kesen aileleri, baraj kapaklarının açılması ve suların yükselmesiyle alanda mahsur kaldı.

Çevrede bulunan yurttaşlar, durumu Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne bildirdi. İtfaiye Daire Başkanlığı Sualtı Arama ve Kurtarma ekibi, bir süre sonra olay yerine geldi.

Ekip, Dağdağan ve Kesen aileleri yaklaşık 30 dakikalık bir çalışmanın ardından kurtarmayı başardı. Dağdağan ve Kesen ailelerinin bireylerine, arama ve kurtarma botuna bindirildiğinde güvenlik nedeniyle can yelekleri giydirildi. Ekip arama ve kurtarma botu kullanarak Şehmuz, Pernaz, Kader, Barış Dağdağan, Aysel Kesen ve çocuklar Murat, Asmin, Arjin Dağdağan ve Umut Kesen karaya çıkardı. Ekip, yaptığı çalışma ile 4'ü çocuk 3'ü kadın 9 kişiyi mahsur olduğu yerden kurtararak yaşanacak muhtemel bir facianın önüne geçti.

Baraj gölünde aşırı akıntının oluşması sebebiyle büyük bir korkuya kapılan 9 kişi adına Şehmuz Dağdağan, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerine teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT