1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Su sayacını dışarı al, yüzde 50 indirimden yararlan
Su sayacını dışarı al, yüzde 50 indirimden yararlan

Su sayacını dışarı al, yüzde 50 indirimden yararlan

DİSKİ Genel Müdürlüğü, “Su sayacını dışarı al, yüzde 50 indirimden yararlan” kampanyası başlatarak, abonelerini su sayaçlarını dışarıya almaları konusunda özendirmeyi amaçlıyor.

A+A-

DİSKİ Genel Müdürlüğü abonelerini su sayaçlarını dışarıya almaları konusunda özendirmeyi amaçlayan “Su sayacını dışarı al, yüzde 50 indirimden yararlan” sloganıyla bir kampanya başlattı.

Su sayaçlarının içeride olması büyük sorun

Su sayaçları içeride bulunan mesken sahiplerinin yaşadığı sıkıntılar ve DİSKİ yetkililerinde iş yüküne neden olan “içerideki su sayaçları” sorunu binlerce DİSKİ abonesini ilgilendiriyor. Su sayaçlarının özellikle eski mahallelerde yatak odası, banyo ve tuvalet gibi yerlerde olması nedeniyle sayaç okuyucularını zorlayan durum, meskenin uygun olmaması veya mesken sahibinin evde olmaması nedeniyle de büyük sıkıntı yaratıyor.

12 ay boyunca faturasının yarısını ödeyecek

Su sayaçlarını dışarıya alan abonelerin bir yıl boyunca faturalarının yarısını ödemeye davet eden DİSKİ Genel Müdürlüğü, yurttaşın ekonomisine de katkı sunmayı amaçlıyor.

Geniş kesimlere ulaşılacak

Kentin billboard ve raketlerinde yer alan “Su sayacını dışarı al, yüzde 50 indirimden yararlan” kampanyası için radyo spotları da hazırlandı. Hem kentin billboard ve raketleriyle hem de yerel radyoların reklam kuşaklarında yer alacak duyurularla geniş kesimlerin kampanyadan haberdar olması amaçlanıyor. Aynı zamanda bir de broşür hazırlayan DİSKİ Genel Müdürlüğü, sayaç okuyucuları aracılığıyla su sayacı içeride bulunan DİSKİ abonelerine ulaşmayı hedefliyor.

Nasıl yararlanılır?

“Su sayacını dışarıya al, yüzde 50 indirimden yararlan” kampanyasından yararlanmak isteyen abonelerin, DİSKİ Genel Müdürlüğü Abone Servisi'ne başvurmaları gerekiyor. Abonelerin daha sonra bir tesisatçı ile sayacınızı dışarıya aldırıp Abone Servisi'ni bilgilendirmesinin ardından, 12 ay boyunca faturanın yarısından yararlanma süreci başlıyor.

HABERE YORUM KAT