1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Su arama çalışmaları sonuç verdi
Su arama çalışmaları sonuç verdi

Su arama çalışmaları sonuç verdi

Silvan Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan su arama çalışmaları sonuç verdi. Sondajla açılan kuyu ile kentin su sorunu önemli orandan çözülmüş oldu

A+A-

Silvan Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan su arama çalışmaları sonuç verdi. Sondajla açılan kuyu ile kentin su sorunu önemli orandan çözülmüş oldu.

 

Silvan Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan sondaj çalışması ile açılan kuyudan saniyede 40 litre su elde edilirken, kentin yukarı mahallelerindeki su sıkıntısı bu şekilde giderilebilecek. Konu ile ilgili açıklama yapan Silvan Belediyesi Su İşleri Müdürü Nedim Eker, kentte su sıkıntısını kökten çözeceklerini söyleyerek, \'İlçemizde su sıkıntısını asgariye indirmek için bir süre önce sondaj çalışmalarına başlamıştık. Bağlar Mahallesi\'nde yapılan sondaj çalışmasında 101 metre derinlikte suya ulaştık. Bu çalışmalar sonucunda saniyede 40 litre su rezervi elde etik. Daha önce su rezervimiz saniyede 180 litre idi. Bu çalışma ile açılan kuyu ile saniyede 220 litre su rezervimiz oldu\' dedi. Eker, yapılan sondaj çalışması ile elde edilen suyu su sıkıntısı çeken bölgelere vermeyi düşündüklerini kaydetti.