1. HABERLER

  2. SPOR

  3. St.Pauli taraftarları da 'Çocuklar ölmesin maça gelsin' dedi
St.Pauli taraftarları da 'Çocuklar ölmesin maça gelsin' dedi

St.Pauli taraftarları da 'Çocuklar ölmesin maça gelsin' dedi

DİYARİNSESİ.ORG - Amedspor'un ceza almasına yol açtığı "Çocuklar ölmesin maça gelsin" pankartı çok sürpriz bir kentte açılarak Amedspor'a ve Özgürlük diye haykıran oyuncusu Deniz Naki'ye destek geldi.

A+A-

Geçtiğimiz hafta Türkiye gündeminin ilk sırasına çıkan "Çocuklar ölmesin Maça gelsin" sloganı neredeyse bütün spor sayfalarını ve köşelerinde en ince ayrıntısına kadar ele alındı.

Amedspor'un Ziraat Türkiye Kupasında İstanbul'da oynanan Medipol Başakşehir karşılaşmasında tarafarlarının protestosunda "Çocuklar ölmesin maça gelsin" sloganları haberi neredeyse tüm Türkiye'de gündemin ilk sırasına çıkmıştı.

Bu arada çeyrek finalde Fenerbahçe ile eşleşen Amedspor'a TFF'den gelen şok ve haksız cezanın gerekçesi ise yine o tezahürat olmuştu. Aynı şekilde Amedspor'un Bursaspor karşısında tüm ırkçı tezahüratlara rağmen TFF Bursaspor'a hiç bir ceza vermezken, Amedsporlu oyuncu Deniz Naki'nin maç sonrası "Yeterki barış olsun, savaşlar olmasın, özgürlük" açıklamalarına TFF  bu defa12 maç ceza vermişti.

İşte Amedspor ve en iyi oyuncusu Deniz Naki'nin ceza almasına yol açan "Çocuklar ölmesin Maça gelsin" pankartı bu defa Almanya'nın St.Pauli taraftararı tarafından açıldı.

Deniz Naki'nin Eski Kulübü FC St. Pauli tribünlerinden #Amedspor'a selam manşetiyle duyurulan pankart hafta sonu oynanan St.Pauli - Leipzig maçın'da uzun süre alkışlanarak Deniz Naki ve Amedspor'a destek mesajı gönderdiler.

12705532_177734322598289_7187686892176100469_n.jpg

 

HABERE YORUM KAT