1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. STÖ'lerden Ankara çıkarması
STÖ'lerden Ankara çıkarması

STÖ'lerden Ankara çıkarması

Türkiye'de bulunan Sivil Toplum Kuruluşları'nın temsilcileri tarafından oluşturulan heyet Ankara'da ziyaretlerde bulundu. Demokratik Ofissen Sendikası Mardin İl Başkanı Veysi Yılmaz'ın başkanlık ettiği heyet Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmu

A+A-

 

Demokratik Ofissen Sendikası Mardin İl Başkanı Veysi Yılmaz Türkiye'nin değişik illerinde yer alan Sivil Toplum Örgütleri'nden oluşan bir heyet ile Ankara'ya bir çıkarma yaptı. Ziyaretlerin ilkine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile başlayan heyet Anayasa ve gündemdeki süreçlerle ilgili görüş alışverişinde bulundu.
 
'Şiddet nereden gelirse gelsin karşıyız'
 
Heyete başkanlık eden Demokratik Ofissen Sendikası Mardin İl Başkanı Veysi Yılmaz bölgedeki son süreçle ilgili açıklamalarda bulundu. Ülkenin zor bir süreçten geçtiğini sözlerine ekleyen Yılmaz, “Ülkemiz bir süreçten geçiyor ve bu süreçte bölgemiz ve ülkemiz için en hayırlı olan toplumsal mutabakatı esas alan ve tüm kesimleri içinde kapsayan yeni bir Demokratik Anayasının yirmibirinci yüzyıla yakışır bir anayasanın hazırlanması lazım. Biran önce ve geç kalınmadan muhalefetiyle iktidarıyla destekleyen yeni bir Anayasa bir an önce üzerinde uzlaşılarak hayata geçirilmesi gerekiyor. Artık yirmibirinci yüzyılda bölgemizde ve ülkemizde huzurlu bir süreç istiyoruz ve şiddet nereden gelirse gelsin şiddete karşıyız. Yeryüzünde bütün ağlayan anaların gözyaşları aynı, artık hiç bir gözü yaşlı anayı görmek istemiyoruz”İnsanlara insanca yaşamak gerekir dedi.
 
Sivil Toplum Örgütleri olarak bu sürecin olumlu olduğunu da sözlerine ekleyen Yılmaz, “Bu süreçte ülkemizde barışın ve huzurun gelişmesi için hükümetimizin attığı bu olumlu adımı desteklediğimizi ve nihayete ermesi için her kesimin üzerine düşeni yapması gerekir” diye konuştu.
 
'Huzur ve barış hepimizin ortak dileğidir'
 
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise, “Sivil toplum örgütlerinin bu süreçte bizi desteklemeleri çok önemli nihayetinde bizim yaptıklarımız milletimiz içindir. Milletin huzuru ve barış içinde yaşamaları hepimizin ortak dileğidir” dedi.
 
Yeni Anayasanın artık kaçınılmaz olduğuna da değinen Kurtulmuş, “İnşallah hep beraber elele vererek milletimize ve ülkemize yakışan bir Anayasayı bir an önce tamamlayıp hayata geçiririz. Bizi ziyaret ederek desteklerini esirgemeyen STÖ heyetine başkanlık eden Veysi Yılmaz başta olmak üzere tüm heyet üyelerine teşekkür ederim” dedi.

HABERE YORUM KAT