1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. STK'lardan Yağmur'a destek sürüyor
STK'lardan Yağmur'a destek sürüyor

STK'lardan Yağmur'a destek sürüyor

Diyarbakır Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi (DEAH) Prof.Dr Başhekim Yusuf Yağmur'un görevinden alınmasına tepkiler büyüyor.

A+A-

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl, Diyarbakır Girişimci İşadamları Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Korkutata ve Türkiye Demokratik Ofis Sendikası (OFİS-SEN) Mardin İl Başkanı M.Veysi Yılmaz Yağmurun görevden alınmasıyla ilgili açıklamalı sert bir dille eleştirdiler.

-Kent'e hizmet eden herkesin önü açılmalıdır-

Kamu Hastaneler Birliği uygulaması nedeniyle tüm başhekimler ve idarecilerin görevlerinin sonlandırılması ve yeniden yapılandırmaya gidilmesini değerlendiren Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl, Yağmur'un kent ve bölge için iyi hizmetlerde bulunduğunu belirterek '' Yusuf Yağmur, Diyarbakır'ımız için çok değerli hizmetlerde bulunmuştur. Bizler isterdik ki, daha iyi yerlere gelsin. Diyarbakır için hizmet eden herkesin önünün açılmasını isteriz. Ama ne yazık ki yeni sisteme göre görevden alındığını duyduk ve büyük üzüntü duyduk. Ümit ediyoruz ki, Yusuf Yağmur Hocamız, tekrar görevine döner ve kentimiz genelinde daha iyi hizmetlere imza atar. Bölgeye hizmet eden insanlarımızın  teşvik edilmesi gerekirken, görevinden alınması kararını son derece yanlış buluyorum''şeklinde konuştu.

-Sürekli çözüm üretmiştir-

Diyarbakır Girişimci İşadamları Derneği (DİGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Korkutata ise Yağmur'un çok kaliteli hizmetlere imza attığını belirterek '' Bölgemizde Yusuf Hocamız gibi yardımsever, hizmet eden bilim adamlarımıza sahip çıkmamız gerekmektedir. Hiçbir ayırım yapmadan kim olursa olsun hastalara sahip çıkan yardımsever bir insandır.İnanıyorum ki Yusuf hocamızı tekrar değerlendirilip güzel görevlere getirilecektir.

-Görevinden Alınma kararını manidar buluyoruz-

Öteye yandan Türkiye Demokratik Ofis sendikası (OFİS-SEN) Mardin İl Başkanı M.Veysi Yılmaz ise Yağmur ile ilgili yapmış olduğu açıklamada Yağmur'un görevinde alınması büyük üzüntüye yol açmıştır. Her şeyden önce başlattığı bir dizi projenin süratle tamamlanması için kendisinin görevine iade edilmesi gerekmektedir. Yağmur'a çok ihtiyaç duyulduğu bir dönemde aniden görevinden alınması kararını oldukça manidar buluyoruz.Hayata geçirdiği bir dizi güzel çalışma ve proje gün gibi ortada iken, görevinden alınması kararını üzüntüyle karşılıyoruz''şeklinde açıklamalarda bulundu.