STK'lardan tepki

STK'lardan tepki

DİYARBAKIR- Güneydoğu Anadolu Dernekler Federasyonu (GÜNGİ DİYARBAKIR (İHA) - Güneydoğu Anadolu Dernekler Federasyonu (GÜNGİAD) tarafından Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'ndaki Türk bayrağının bir gösterici tarafından indirilmesine sert tepki geldi.

A+A-

GüNFİAD Genel Başkanı Rıdvan Söylemez, bu olayın Kürt halkına yapılmış çirkef, provokatif ve alçakça bir saldırı olduğunu söyledi.

Söylemez, “Diyarbakır'da yaşanan olay başta Kürt halkına yapılmış bir saldırıdır. Yaşanan olayın sorumluları derhal tespit edilmeli ve yargı karşısına çıkarılmalıdır. Kürt halkının dedelerinin kanıyla dünyaya adeta meydan okurcasına bugüne dek bağımsızlığımızı simgeleyen Türk bayrağının indirilmesini bu bölgede yaşayan ve bu bölgenin acılarıyla büyümüş insanlar olarak kabul etmek, buna tahammül etmek kesinlikle kabul edilebilir bir durum değildir.

GÜNFİAD olarak şunu da açıkça belirtmek isteriz ki; bir densizin yaptığı bir olayı tüm Kürt halkına mal etmeye çalışanlar, çözüm süreci bozulsun veya sekteye uğrasın diye ne olursa olsun diyenlerde asla amacına ulaşamayacaktır. Bu duygu ve düşünce ile GÜNFİAD olarak bayrağımıza yapılan alçakça saldırıyı kınıyor, tüm halkımızı bayrağımıza sahip çıkmaya davet ediyoruz” dedi.


(AKK-AŞ-Y)

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT