1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. STK'lardan saldırılara kınama çağrısı
STK'lardan saldırılara kınama çağrısı

STK'lardan saldırılara kınama çağrısı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da 4 kişinin ölümü ile sonuçlanan saldırılara tepki gösteren bazı Sivil Toplum Kuruluşları (STK) olayı kınayarak, taraflara sağduyu çağrısında bulundu.

A+A-

Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DİSİAD) tarafından Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı (DTSO), Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (DESOB), Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB), Doğu ve Güneydoğu İş Adamları Derneği Federasyonu (DOGUNSİFED), Güneydoğu Tekstil Saniyi ve İş Adamları Derneği (GÜNTİAD), Müstakil, Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD),Diyarbakır İş Kadınları Derneği (DİKAT), Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği (DOĞÜNKAD), Ortadoğu Sanayici Genç İş Adamları Derneği (OSGİAD) ve Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Derneği (GÜNGİAD) imzaları ile ortak bir yazılı açıklama yapıldı.

 

Açıklamada, "Diyarbakır'da İlim Hizmetleri Yardımlaşma ve Araştırma Derneği (İHYA-DER) Başkanı Aytaç Baran'a yapılan saldırı ile başlayan ve devamında üç yurttaşımızın daha hayatını kaybetmesine neden olan saldırıları nefretle kınıyoruz. Bu saldırılarda hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Cuma günü HDP mitingine yapılan ve bugün meydana gelen saldırıları provokasyon olarak değerlendiriyoruz. Bu provokasyonun amacı Kürtleri karşı karşıya getirmek ve çatıştırmaktır.

 

Bu olay nedeniyle başta HDP ve HÜDA-PAR olmak üzere, toplumun değişik kesimlerinden gelen sağduyu ve sükunet açıklamalarını çok önemli ve değerli buluyor ve tüm hemşerilerimize yapılan bu sağduyu çağrılarına uymaya davet ediyoruz. Yetkililerin fail veya failleri biran önce bulup adalete teslim etmesi, kentimiz ve ülkemizin huzuru için hayati derecede önemlidir" denildi.


(AKK-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler