1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. STK'lardan gözaltı tepkisi
STK'lardan gözaltı tepkisi

STK'lardan gözaltı tepkisi

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri, Büro Emekçileri Sendikası (BES) Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Karaaslan'ın gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

A+A-

Gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen Karaaslan'a destek veren STK temsilcileri, adliye binası önünde basın açıklaması düzenledi. Grup adına basın açıklamasını okuyan Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) Diyarbakır Temsilcisi Medeni Alpkaya, Karaaslan'ın gözaltına alınıp adliyeye çıkarılmasının ardından kendisine destek vermek amacıyla toplandıklarını söyledi. Kürt sorununun çözümü noktasında yapılan görüşmelerin umut verdiğini belirten Alpkaya, “Diğer taraftan emekçilere, toplumun bütün kesimlerine yönelik devam eden baskı araçları hala hızından hız kesmemiş ve devam etmekte.

Temel talebimiz olan Kürt sorununun çözümü noktasında emekçilerin dün olduğu gibi bugün de, yarın da ısrarcı olacaklarını yeniden deklare etmek istiyoruz. Emekçi arkadaşlarımız Türkiye genelinde 60'ın üzerinde tutuklu bulunmaktalar. Tutuklu olan arkadaşlarımız kamuda çalışan arkadaşlardır. Kamuda çalışan arkadaşlarımızın adresi, yeri, çalıştığı işyeri belli olan arkadaşlarımızdır. Dolayısıyla gözaltına alınması ve tutuklanması gerekmezken, dışarıda da işlemlerin devam etmesi imkanları bulunurken bu gözaltı işlemini haklı görmüyor ve burada kınıyoruz. Gözaltına alınan arkadaşımızın ivedilikle serbest bırakılmasını talep ediyoruz” dedi.
Grup, daha sonra sessizce dağıldı.

HABERE YORUM KAT