1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. STK'lardan Erdoğan ve Yıldırım'ın Diyarbakır ziyareti değerlendirmesi
STK'lardan Erdoğan ve Yıldırım'ın Diyarbakır ziyareti değerlendirmesi

STK'lardan Erdoğan ve Yıldırım'ın Diyarbakır ziyareti değerlendirmesi

DİYARBAKIR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın cumartesi günü Diyarbakır'a yapacakları ziyareti değerlendiren Sivil Toplum Kurluşu (STK) temsilcileri bu ziyaretin Diyarbakır'da son aylardaki olumsuzlukları bertaraf edeceği

A+A-

Güneydoğu Engelli Hakları Derneği Genel Başkanı Mihdat Kavmaz, bu ziyaretin Diyarbakır'a verilen önemi gösterdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Başbakan Binali Yıldırım'ın cumartesi günü yapacağı Diyarbakır ziyaretinin son dönemlerde ildeki karamsarlığın ortadan kaldırılmasına neden olacağına inandığını ifade eden Kavmaz, "Özellikle Başbakan Binali Yıldırım'ın görevi devraldıktan sonra ilk ziyaretini Diyarbakır'a yapıyor olmasını çok önemsiyoruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın ilimize gelerek bir dizi ziyaretler yapması buraya verdikleri önemi gösteriyor. Son aylarda yaşanan terör olayları dolayısıyla büyük yara alan Diyarbakır ekonomisine neşter olacak çözümlerle yeniden canlanacağına inanıyorum.

Cumhurbaşkanı ve Başbakan Diyarbakır'da yaşanan sorunları yakından biliyor. Bu sorunlara kısa sürede çözüm bularak yaralarımızı da saracaklarından eminiz" dedi.

(İHA-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT