1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. STK'lardan Akar'a destek ziyareti
STK'lardan Akar'a destek ziyareti

STK'lardan Akar'a destek ziyareti

DİYARBAKIR- Aralarında din adamları ve eğitimcilerin yer aldığı Zeytin Dalı Barış Platformu heyeti, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'na atanan ve 25 Ocak 2015 tarihinde yapılacak 5. Olağan Kongresi'nde İl Başkanı olmas

A+A-
Zeytin Dalı Barış Platformu heyeti, AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'na atanan Muhammed Akar'ı ziyaret etti.
 
Parti binasında gerçekleşen ziyarette bir konuşma yapan Akar, Türkiye'nin son 30 yılını kan ve gözyaşı ile geçirdiğini dile getirerek, sivil toplum kuruluşlar ve dernekler çözüm sürecine olan desteklerini fikirlerini, düşüncelerini daha fazla ve gür sesle dile getirmeleri gerektiğini ifade etti.
 
Siyasetle uğraşmamış unsurların da çözüm sürecinde ön plana çıkmaları gerektiğini belirten Akar, "Bu ülkede maalesef insanlarımız hep ötekileştirildi. AK Parti ile bu sorunlar aşılmıştır.
 
AK Parti bütün yaratılanları yaratandan ötürü seviyor ve dinine, ırkına, siyasi görüşüne bakmadan hizmet ediyor. Yeni Türkiye'de kan dökülmeyecek, göz yaşı akmayacak, bizler sizlerin bize vereceği destekle bütün sorunları aşacağız, hepimizin huzura barışa ihtiyacı var. Bu anlamda Allah'ın izniyle sivil toplum kuruluşlarının vereceği destekle bu sorun bitecek. Artık analar ağlamayacak ve kan akmayacaktır. Bu sorun biterse Türkiye uluslararası arenada çok şey kazanacak ve gelecek nesillere bırakacağımız en büyük miras olacaktır" dedi.
 
Ziyaret, din adamlarının Muhammed Akar'a' destek duaları ile sona erdi.
 
(ÜN-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT