1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. STK'lara yönelik saldırılar
STK'lara yönelik saldırılar

STK'lara yönelik saldırılar

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da STK'lara yönelik saldırılar yürüyüşle protesto edildi.

A+A-

Aralarında Memur-Sen ve Özgür-Der'in de bulunduğu sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 3 bin kişi STK'lara yapılan saldırıları protesto etmek için Bağlar'daki Gürsel Caddesi'nde toplandı.

Grup adına açıklama yapan İlim-Der Başkanı Fırat Taşçıgil, saldırıların birlik ve beraberliğin doruk noktada olması gereken bayram günlerinde yaşandığına dikkati çekerek, "Bayramlar, sevinç ve mutluluk günleridir. Küskünlerin ve dargınların barıştığı günlerdir. Ancak burada toplanmamızın nedeni bayramda İlim-der ve Yusufi-Der'e yapılan ses bombalı saldırılardır. Bu saldırıları bir kez daha lanetliyoruz" dedi.

Konuşmanın ardından İlim-Der Genel Merkezi önünde toplanan kalabalık, polis kontrolünde Sakarya Caddesi'ndeki Yusufi-Der Genel Merkezine kadar sloganlar ve tekbirler eşliğinde yürüdü.

Burada konuşan Hür-Der Başkanı Mirhan Özbek ise derneklerine şuana kadar 100'ün üzerinde saldırı gerçekleştirildiğini iddia ederek, saldırıların hiç kimseye bir faydasının olmadığını söyledi.

Daha sonra söz alan Memur-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş de özellikle muhafazakar kimliği bulunan derneklere sürekli saldırıldığını ifade ederek, BDP'ye saldırıları kınama çağrısında bulundu.Konuşmaların ardından grup dağıldı.

HABERE YORUM KAT