1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Stephen kimin için geldi?
Stephen kimin için geldi?

Stephen kimin için geldi?

Nijeryalı futbolcu Stephen Orizu transferi ,Diyarbakır'ın iki kulübü arasında krize neden oldu.

A+A-

Erganispor,”Yeni Diyarbakırspor kampımızdan futbolcu kaçırdı” suçlamasında bulunurken,Yeni Diyarbakırspor da “Bu futbolcu ile biz daha önce anlaşmıştık. Menajer yanlışlıkla Erganispor kampına götürmüş” iddiasında bulundu.
 
ERGANİSPOR TEPKİ GÖSTERDİ

 
Erganispor'un kampına katılan ve bu takımın oynadığı hazırlık maçlarında sergilediği başarılı futbolla göz dolduran Nijeryalı hücüm oyuncusu Stephjen Orizu,Bölgesel Amatör Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren iki takımı karşı karşıya getirdi. Dün Erganispor'un Alanya'daki kampından ayrılarak Antalya Belek'te bulunan Yeni Diyarbakırspor kampına dahil olan bu futbolcudan dolayı iki kulüp birbirlerini suçladı.
 
Erganispor Basın Sözcüsü Süleyman Kızan, “Bizden istediği parayı koparamayan menajerler aracılığıyla Yeni Diyarbakırspor'a gönderildi. Ne yazık ki Yeni Diyarbakırspor bu oyuna ayak uydurdu. Bizim kampımızda yer alan sporcuyu gece yarısı otelimize gelip kamp kadrosuna alması spor ahlakına uymayan bir davranıştır. Biz Erganispor yönetimi olarak, Bismil Belediyespor, Yeni Diyarbakırspor ve Kayapınar Belediyespor'un göndermediği bir futbolcuya asla ama asla talip olamayız. Bu bizim dostluk anlayışımıza, ahlakımıza uymayan bir olaydır. Bir Diyarbakır ekibini bir futbolcu için karşımıza almayız. Bu ayıp üzerine fazla da konuşmak istemiyorum ancak bu etik dışı olayı Yeni Diyarbakırspor'a yakıştıramadım" dedi.

'ÇOK ÖNCEDEN ANLAŞMIŞTIK'
 

Bu futbolcunun menajeri ile ligin ilk yarısı bitmeden anlaştıklarını kaydeden Y.Diyarbakırspor Başkanvekili Mehmethan Akan ise Erganispor'un kampından futbolcu almadıklarını,bu futbolcunun menajeri ile daha önce anlaştıklarını söyledi. Akan,”Futbolcu yanlışlıkla Erganispor kampına katılmış. Menajer sonradan fark ederek ayrılmasını ve bize katılmasını sağladı. Biz kimsenin futbolcusunu kaçırmayız. Tercih menajer ve futbolcunundur. Biz kendisiyle çok önceden anlaşmıştık. Başkanımız Fevzi İlhanlı'nın Bulgaristan 1.Ligi'nde mücadele eden FC Etar adında takımı var. O takım için futbolcu ararken bu futbolcuyu önermişler. Oraya olmayınca Y.Diyarbakırspor için devreye girerek menajeri ile anlaştık. Hatta bir kısım parasını bile çok önceden verdik. İmza atmayan hiçbir futbolcu o kulübün futbolcusu olmaz. Erganispor'un çok değerli bir başkanı ve saygıdeğer bir camiası var. Bunu krize dönüştürmenin anlamı yok.” cevabını verdi.

HABERE YORUM KAT