1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Stadyum tarlaya döndü
Stadyum tarlaya döndü

Stadyum tarlaya döndü

Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali'nin Atatürk Stadı'nda yapılması beraberinde tepkileri getirirken, sahanın ortasına kurulan platform ve yüzlerce insanın sahanın ortasına inmesi yüzünden zemin kullanılamaz hale geldi.

A+A-
25 yıldan beri drenajı yenilenmeyen ve yeni stat yapılacağı için son dönemlerde bakım ve onarımın yapılmadığı zemin festivalden dolayı adeta çökerken, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün çelişkili şekilde burada festival yapılmasına izin verdiği ortaya çıktı.
 
GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN SKANDAL İZİN
 
Karpuz Festivali'nin etkinliklerin Yeni Diyarbakırspor'un maçları dikkate alınmadan statta yapılmasına spor dünyasından tepkiler devam ederken, bir başka skandal daha ortaya çıktı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün, eski Vali Mustafa Cahit Kıraç'ın stadın sezon sonuna kadar Yeni Diyarbakırspor'a tahsisine ilişkin imzaladığı yazılı belgeye rağmen Kulübe ve Futbol Federasyonu'na bilgi vermeden festival için izin verdiği ortaya çıktı.
 
KENDİ İMZALADIĞI BELGEYE RAĞMEN
 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden gelen olumlu yanıt üzerine festivali başka alanlarda yapmak yerine Atatürk Stadı'nda yapmaya karar verdiği öğrenildi. Spor İl Müdürlüğü'nün 1 sezon daha maçlara ev sahipliği yapmasına izin verilen stat için 'Burası yıkılacak ve bu sezon burada maç yapılmayacak' yönünde bakanlığa bilgi vermesi skandal olarak yorumlandı. Statta 1 sezon daha maçlar yapmasına izin veren ve Valilik ile Spor İl Müdürlüğü'nün de imzasını taşıyarak TFF'ye gönderilen tahsis belgesine rağmen böyle bir gerekçe öne sürülmesi şaşkınlık yarattı.
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT