1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Stad zemini ölüyor! Uyuma Gençlik Spor
Stad zemini ölüyor! Uyuma Gençlik Spor

Stad zemini ölüyor! Uyuma Gençlik Spor

Diyarbakır'da kar yağışından dolayı tamamen kapanan Atatürk Stadı pazar gününe yetişmeme tehlikesi doğdu.

A+A-

DİYARINSESİ ÖZEL İÇERİK - Yeni Diyarbakır AŞ'nin maçlarını oynadığı Atatürk Stadında hiç bir önlem alınamaması nedeniyle pazar günü oynanması gereken çok önemli bir karşılaşma olan Erzincan Refhiye maçı tehlikeye girdi.

Diyarbakırda ilgili kurumlar kar yağışı karşısında gereken önlemleri almayarak ve halen gerekli çalışmaları yapmayarak sınıfta kaldı. Pazar günü Diyarbakırspor A.Ş-Erzincan maçı için ise Gençlik Spor İl Müdürlüğü Atatürk Stadı için sınav verecek. 

Kritik haftaların başladığı 3.Lig 3.Grubun iddialı ekiplerinden Yeni Diyarbakırspor'un korkusu, sahanın temizlenmemesi. Refahiye karşılaşmasının lig yarışını çok ciddi şekilde etkileyeceğinden dolayı, saha zemininin maç gününe kadar hazırlanması isteniyor. Üstelik her maç için yüklü miktarda kira bedeli ödenen Stad için önlem alınmaması tepkiyle karşılandı.

Zemin temizlemenin, makinelerle yapımı haline sahanın işlevinin tamamen yitireceğini ve tarlaya döneceğini ileri sürülerek, temizleme işleminin mutlaka insan gücüyle yapılması gerekiyor.

HABERE YORUM KAT