1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Stad krizi büyüyor
Stad krizi büyüyor

Stad krizi büyüyor

Yeni Diyarbakırspor ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasında stat kirasının peşin ödenmek istenmesi konusunda yaşanan kriz bu kez maç günleri görev yapan personele ödenecek ücret konusunda yaşandı.

A+A-

Yeni Diyarbakırspor ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasındaki kriz giderek derinleşiyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün stat kirasını maçlar oynanmadan peşin istemesi nedeniyle yaşanan kriz şimdilik çözülmüş gibi görünürken, bu defa personeli ücreti krizi baş gösterdi. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, hafta sonu oynanacak Yeni Diyarbakırspor- Denizli Büyükşehir Belediyespor maçı öncesinde personel ücretlerinin ödenmemesi halinde tribünlerini açmayacağını öne sürerken, bu durumda maçın oynanması tehlikeye girdi.

Yeni Diyarbakırspor ise Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne daha önce peşin ödenen stat kiralama ücretinde personel ücreti de yer alması gerektiğini belirtirken, ayrıca ücret istenmesine tepkili. Daha önce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bu amaçla 10 bin lira ödeme yaptıklarını belirten yeşil-kırmızılı yöneticiler, “Madem stat kirası alıyorsunuz, neden personel ücretini de buna dahil etmeyerek ayrıca istiyorsunuz? Bunun adı resmen haraç almaktır. Buradaki amaç Diyarbakırspor'un önünü kesmektir. Biz burada farklı bir oyun ve sindirme olduğu iddiasındayız. Biz personel ücretine tepkili değiliz. Personel elbette emeğinin karşılığını almalıdır. Bizim tepkimiz bizden hem stat kirası ve masraflarının istenmesi hem de personel parası talep edilmesidir” dedi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT