1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sporun bileşenleri sahada buluşacak
Sporun bileşenleri sahada buluşacak

Sporun bileşenleri sahada buluşacak

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da aralarında kurumların ve spor taban birliklerinin de bulunduğu sporla ilgili bileşenlerin katılacağı futbol turnuvası için Diyarbakır Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nde toplandı.

A+A-

Toplantıya; Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, Spor Şube Müdürü Akın Erim, Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Mehmet Kesen, Diyarbakır İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nail Keleş, TÜFAD Başkanı Abdülsamed Karadaş, ASKF Başkanı Remzi Dayan katıldı.

BASIN TAKIMI DA YER ALACAK

Diyarbakır’da aralarında kurumların ve spor taban birliklerinin de bulunduğu sporla ilgili bileşenlerin katılacağı futbol turnuvasının amacına uygun olması ise skora dayalı bir futbol turnuvasın olmadığını aksine kurumlar arasındaki iletişim, dostluk ve dayanışmayı artırmak olarak belirlendi. Diyarbakır ve ilçelerinde görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarında dahil olduğu turnuvaya 7 ile 10 arasında takımın katılacağı belirtildi. 

4 TANE 35 YAŞ ALTI OLACAK

Büyükşehir Belediyesi Spor Dairesi’nin organizasyonunda düzenlenecek turnuva lig şeklinde olacak. Sporla ilgili kurumlar ve spor taban birliklerinin katılacağı turnuvaya 7-10 arasında takımın katılması planlanıyor. 40 yaş şartının uygulanacağı ligde 35 yaş altı olmamak kaydı ile 4 kişi kadroda yer alabilecek. Maçlar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tesislerinde oynanacak. Takımlar iki grupta mücadele edecek ve daha sonra il şampiyonu belirlenecek.

KATILAN TAKIMLAR TERTİP KOMİTESİNE BAŞVURU YAPACAK

Turnuvaya Diyarbakır’da görev yapan basın mensupları da takım oluşturarak katılacak. Basın takımı, yerel ve ulusal medya kuruluşlarından belirlenecek. Turnuvaya katılmak isteyen takımların organizasyon komitesine başvurması gerektiği ifade edildi. Turnuvanın amacı sporun bileşenleri arasında dostluk ve dayanışmayı artırmak olarak belirlendi.