1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sportif direktör tepkilerin hedefinde
Sportif direktör tepkilerin hedefinde

Sportif direktör tepkilerin hedefinde

Son günlerde sosyal medya hesabında basına ve taraftarlara hakaret etmesiyle gündemde olan Diyarbekirspor Sportif Direktörü Numan Polat topun ağzında.

A+A-

Taraftarların ve basın mensuplarının sosyal medyada tepki gösterdiği Polat için Azrailler Grubu’ndan yönetime mesaj geldi.

Azrailler Grubu,uygulamaları ve tutumu ile tepkilere hedef olan Polat’ın kulüpten uzaklaştırılması istendi,bir kişi yüzünden kenti kulübe küstürmenin anlamı olmadığına dikkat çekildi. Grubun açıklamasında Polat’ın geçen yıldan beri yaptığı uygulamaların kulübe zarar verdiği vurgulandı.

 ‘Taraftarın Sesine Kulak Verilsin’

Azrailler Grubu’nun açıklamasında,”Artık taraftara basına şehrin bileşenlerine kulak verme vakti geldi.Bireysel takımdan topluma mal edilmiş bir takım çizgisi dışına çıkılmaması için, sözde sportif direktör olarak kulübe gelen ama ğberi hiçbir başarısı olmayan ve takım içinde karışıklıklara sebebiyet veren , tane teknik direktörün gönderildiği ama hala görevini sürdüren Numan Polat'ın derhal görevden alınması gerekmektedir.Kimse bu şehrin basınına taraftarına değerlerine laf söyleme ve kaderiyle oynama cüretinde bulunamaz.Kulübün bir an önce bu şehrin sesine kulak vermesini ve bir kenti Numan Polat’a kurban etmemesini temenni ederiz.Aksi durumda tüm şehri Numan Polat yüzünden takıma küstürmenin hiçbir anlamı yoktur.Başkanımızın ve yönetimimizin gereğini yapacağından şüphemiz yoktur” denildi.

Polat Ve Kulüp ;”Yanlış Anlaşılma Yaşandı”

Sosyal medya hesabında açıklama yapan Numan Polat,paylaşımlarında taraftar ve basın mensuplarına  hakaret etmeyi amaçlamadığını,olayın yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu dile getirdi.

Diyarbekirspor kulübü de yazılı açıklama yaparak sosyal medyada iddia edildiği gibi basına ve taraftarlara hakaretin söz konusu olmadığını aktardı. Diyarbekirspor’un kentin değeri olan basın emekçilerine ve taraftarlara her zaman değer verdiği,eleştirilerini saygı ile karşıladığı ifade edilen açıklamada Polat’ın sözlerinin yanlış anlaşıldığını,böyle bir olaya asla müsaade etmeyeceklerinin bilinmesi istendi. Açıklamada,Polat dahil tüm çalışanların bu gibi konularda uyarıldığı da dile getirildi.

İşte Kulübün Açıklaması;

''Son günlerde sosyal medyada yapılan paylaşım ve yorumlarda kulübümüzün sportif direktörü kendisini eleştiren taraftarlarımıza ve basın mensuplarına hakaret ettiği dile getirilmektedir.Bu durum tarafımızca değerlendirilmiştir.Adı geçen sportif direktörümüzle görüşülerek bundan dolayı kendisi ikaz edilmiş ve kendisi yanlış anlaşıldığını, söz konusu paylaşımlarda taraftarları ve basın mensuplarını hedef almadığını ifade ederek yanlış anlaşılma nedeniyle üzgün olduğunu dile getirmiştir.

Kulübümüzün halkımıza, taraftarlarımıza ve kentimizin değerleri olarak kabul ettiğimiz basın mensuplarına; medya camiasına verdiği değer kamuoyu nezninde ve tüm kesimlerce bilinmektedir.Bünyemizde ki hiç kimse halkımıza, taraftarlarımıza ve basın emekçilerine hakaret etmeye, dil uzatmaya cürret edemez.Bu konularda hep örnek olmuş olan kulübümüzün bu olumsuz imajla gündeme gelmesi bizleri üzmüştür.Yanlış anlama olduğunu düşündüğümüz ve asla kabul etmeyeceğimiz bu tür paylaşımlar asla bizim kulübümüzde müsade edilmeyecek bir durumdur. Kaldı ki böyle bir durum söz konusu bile değildir.Değerli halkımızı ve basın mensuplarımızı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kentimizin başarısı için bizlerle birlikte omuz omuza vermeye davet ediyoruz.Bu kulüp sizlerle var oldu, sizlerle arzulanan yere gelecektir.''