1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sporla hayata merhaba projesi
Sporla hayata merhaba projesi

Sporla hayata merhaba projesi

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Silvan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği 'Sporla Hayata Merhaba Projesi' kapsamında yapılan futbol turnuvası, final maçıyla sonuçlandı.

A+A-

'Sporla Hayata Merhaba Projesi' kapsamında toplam 12 takımın katıldığı futbol turnuvası final maçında, Yatılı Bölge İlköğretim Okulu (YİBO) Mehmet Adil Kepoğlu İlköğretim Okulu'nu 8-1 yenerek turnuvanın şampiyon oldu. Turnuvanın ikincisi Mehmet Adil Kepoğlu İlköğretim Okulu olurken, üçüncü ise Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu oldu.

YİBO ile Mehmet Adil Kepoğlu İlköğretim Okulu arasında oynanan final maçını; Silvan Kaymakamı Yunus Sezer, Silvan Emniyet Müdürü Mustafa Kılıçaslan, Silvan Milli Eğitim Müdürü Seyithan Erboğa ve çok sayıda sporsever izledi. Kaymakam Yunus Sezer, turnuvada şampiyon olan takıma şampiyonluk kupası ile futbolculara madalya verdi. İkinci ve üçüncü takımlara ise madalyaları, Emniyet Müdürü Mustafa Kılıçaslan ile Milli Eğitim Müdürü Seyithan Erboğa tarafından verildi. Toplum destekli polislerden Hesna Cebeci, "Turnuvayı düzenlememizdeki amacımız çocuklara spor bilinci kazandırarak onları eğlendirmek, onlar arasında iyi bir ilişki kurmak ve okullar arsındaki dayanışmayı artırmaktır" dedi.

Turnuvanın ikinci olan takım oyuncularından Serhat Ekinci ve Ümit Ekinci de, "Okuldan eve dönünce ilk işimiz boya sandığını alıp boyacılık yapmaya gitmek oluyor. 'Sporla Hayata Merhaba Projesi' sayesinde futbolu daha çok sevmeye başladık. Biz de artık hedeflerimizi üst düzeye çıkararak ileride Türkiye'nin en iyi takımlarında oynamak istiyoruz. Bu hedeflerimizi hayal ederek çalışacağız" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT