1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sporla Coşuyoruz Şiddeti Engelliyoruz
Sporla Coşuyoruz Şiddeti Engelliyoruz

Sporla Coşuyoruz Şiddeti Engelliyoruz

Diyarbakır'da valiliğin koordinasyonunda Sur Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen “Sporla coşuyoruz şiddeti engelliyoruz” Projesi kapsamında öğrencilere ücretsiz spor malzemesi dağıt

A+A-

 

6 BİN ÖĞRENCİ YARARLANDI
 
Sur Aile Destek Merkezinde gerçekleşen programa Vali Mustafa Toprak, Sur Kaymakamı Aydın Ergün, Sur ilçesindeki okulların okul müdürleri, beden eğitimi öğretmenleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
 
“Sporla coşuyoruz şiddeti engelliyoruz” projesinin Sur ilçesinde 2 yıldır devam ettiğini belirten Sur Kaymakamı Aydın Ergün ,41 okulda uygulanan projeden 6 bin öğrencinin yararlandığını söyledi.
 
175 ÖĞRENCİYE MALZEME YARDIMI
 
Ergün,”Bu proje kapsamında 15 okulunuza toplamda 175 öğrenciye futbol, voleybol ve basketbol formalarını dağıtacağız ve 8 okulumuzun bahçe düzenlemesi yaparak, voleybol ve basketbol sahaları ve ekipmanlarını kuracağız. Bu proje gençlerimize hitap ettiği için çok önemli bir projedir. Vali Mustafa Toprak'a vermiş olduğu katkılardan ve desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.
 
'SÖZDE DEĞİL ÖZDE DESTEK VERİYORUZ'
 
Vali Toprak ise gençlerin geleceği için sözde değil özde destek verdiklerini söyledi. Vali Toprak,”Burada önemli olan çocuklarımız ve gençlerimizdir. Sözde değil özde önemli. Sizin geleceğiniz hepimizin geleceğidir. Sizin mutlu olmanız bizim ve ülkemizin mutlu olmasıdır. Yüreğinde, vicdanında ve zihninde insanlığı, sevgiyi ve güzelliği yaşayan bir insanın, başka bir insana o gönül penceresinden güzelliklerle bakması gerekiyor. “ diyerek çocuklardan spora vakit ayırmanın yanı sıra çok kitap okumalarını da istedi.
 
 Konuşmalardan sonra Sur ilçesindeki okulların okul müdürleri, beden eğitimi öğretmenleri, takım kaptanları ve oyuncularına Vali Toprak ,spor kıyafetlerini ve ekipmanlarını hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABERE YORUM KAT