24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya23 °C
 • İzmir18 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40

“Sporda sorunları el birliğiyle çözeceğiz”

“Sporda sorunları el birliğiyle çözeceğiz”

06 Haziran 2015 Cumartesi 11:24

AKP Diyarbakır 1. sıra milletvekili adayı Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, seçimle ilgili hazırladığı spor beyannamesini spor muhabirleriyle paylaştı.

Diyarbakır’da spor salonu olmayan ilçenin kalmayacağını dile getiren Yılmaz, Yeni Diyarbakırspor’un Seyrantepe Spor Kompleksi içinde yapmak istediği tesisin hızlandırılması için de çaba sarf edeceğini söyledi.
 
Diyarbakırspor’un üst ligler için desteklenmesi gerek
Diyarbakır’da ilk kez bir siyasi parti spor yatırımlarıyla ilgili çeşitli vaatlerden oluşan spor beyannamesi hazırladı. AKP’den Diyarbakır 1. sıra milletvekili adayı olan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz tarafından hazırlanan spor beyannamesinde, yapılması planlanan tesislerden Yeni Diyarbakırspor’un üst ligler için desteklenmesine kadar birçok maddeye yer verildi. Diyarbakır’daki spor yazarları ve spor muhabirleriyle bir araya gelen Bakan Yılmaz, kentteki genç nüfus potansiyelinin sporla değerlendirilmesi için önemli çaba içinde olacaklarını vurguladı.
 
Yeni Diyarbakırspor’un projesine destek


Yeni Diyarbakırspor’un Seyrantepe Spor Kompleksi içinde yapmak istediği tesis için gerekli desteği vereceklerini belirten Bakan Yılmaz, “Diyarbakır’da çok ciddi bir genç nüfus potansiyeli var. Gerekli alt yapı tesisleri ve spor yapma imkanları oluşturarak bu potansiyeli değerlendirmek istiyoruz. Sporla ilgili projeleri hayata geçireceğiz. Yeni Diyarbakırspor’un tesis projesine her türlü desteği sağlayacağız. Futbol Federasyonu kaynak sağlıyor, biz de Spor Genel Müdürlüğü üzerinden yer tahsisi yapacağız. Bu kulübümüze bu anlamda gerekli desteği vereceğiz. Tesisin bir an önce başlanıp tamamlanması için çaba sarf edeceğiz” dedi.
 
 
“Yeni stadı zamanında bitireceğiz”

Diyarbakırspor’un üst liglerde olması gerektiğine dikkat çeken Yılmaz, “Yeni stat inşaatının zamanında tamamlanması ve Vali Ahmet Cemil Serhadlı Futbol Sahası’nın stadyuma dönüştürülmesi için gerekenleri yapacağız. Seyrantepe Spor Tesisleri’nin kampus haline getirilmesi ve futbol sahalarına tribün yapılması için gayret sarf edeceğiz.  Ayrıca Ergani, Silvan, Yenişehir, Bismil, Çınar, Çermik, Lice ve Dicle ilçelerine 8 adet Gençlik Merkezi yapılması için gereken talimatları vereceğiz. Her ilçemize bir kapalı spor salonu yapacağız” diye konuştu.

Haber Kaynağı :
Okunma Sayısı : 5896
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com