1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sporda Diyarbakır-Batman dostluğu
Sporda Diyarbakır-Batman dostluğu

Sporda Diyarbakır-Batman dostluğu

DİYARBAKIR- Komşu kentler Diyarbakır ve Batman'ın profesyonel liglerdeki takımları yeni sezon öncesinde özel maçlar yapacak.

A+A-

2 maç Diyarbakır'da 1 maç ise Batman'da yapılacak. Diyarbakır ve Batman takımları arasında yeni sezon öncesinde dostluk maçları yapılacak.

Bu maçlardaki amaç, birbirlerinden sadece 80 kilometre uzaklıkta olan, hem ticari hem de sosyal açıdan adeta iç içe yaşayan iki şehir arasındaki bağları iyice güçlendirmek.

İlk buluşma Batman Petrolspor ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor arasında olacak. İki takım arasındaki ilk maç 21 Ağustos'ta Batman'da yapılırken, rövanşı 24 Ağustos'ta Diyarbakır'da oynanacak. İki takım da bu sayede sezonu açarak taraftarlar için tanıtım yapmış olacak.

BATMAN PETROLSPOR, DİYARBAKIRSPOR'UN AÇILIŞINA KATILACAK

Bir diğer dostluk buluşması ise Batman Petrolspor ve Diyarbakırspor A.Ş. arasında olacak. Diyarbakırspor'un sezon açılışı yapacağı karşılaşma 30 Ağustos Cumartesi günü Diyarbakır Atatürk Stadı'nda saat 16.00'da başlayacak.

3 kulübün yöneticileri de bu maçlarla dostluğu pekiştirmek istediklerini ifade ederken, bu durum Batman ve Diyarbakır'daki sporseverler arasında memnuniyetle karşılandı.


(İHA-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT