1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sporcular Balkan şampiyonasına hazırlanıyor
Sporcular Balkan şampiyonasına hazırlanıyor

Sporcular Balkan şampiyonasına hazırlanıyor

Batmanlı sporcular Haziran ayında Edirne ilinde yapılacak olan WUSHU Sanda Taolu Balkan Şampiyonasına hazırlanıyor.

A+A-

Dünya kupası öncesi Balkan Şampiyonasında mücadele edecek olan Batmanlı sporcular 10 gün sonra Edirne ilinde 12 ülke sporcularının katılacağı şampiyonada ülkemizi temsil edecekler.

Balkan şampiyonası ile ilgili bir açıklama yapan, Türkiye WUSHU Federasyonu Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve WUSHU Doğu ve Güneydoğu Anadolu Genel Koordinatörü Abdulaziz Velioğlu; "WUSHU Sanda Taolu Balkan Şampiyonası 2-5 Haziran tarihleri arasında Edirne ilinde yapılacak. WUSHU Sanda Taolu Balkan Şampiyonası milli sporcuları arasında Batmanlı sporcularımız da şampiyonluk için mücadele edecek.

Şampiyonaya 12 ülkenin sporcuları katılacak. Yaz aylarında yapılacak olan Dünya şampiyonası öncesi milli sporcularımız Balkan şampiyonasında kendi durumlarını görme fırsatı da görmüş olacaklar. Balkan şampiyonasına hazırlanan sporcularımızın ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine hiç kuşkum yok.

Sporcularımız elde edecekleri başarı ile kendilerinden küçük sporculara, gençlere ve çocuklara da güzel örnek olacaklar. Milli olma fırsatı bulan sporcularımız BEYSO da eğitim görme imkanı elde ederken okudukları süre içinde de eğitim bursu almaktadırlar.   Batman Spor Akademisi olarak bu fırsatı batmanlı ger gencimize ve çocuklara sunma çabalarımız aralıksız devam edecek. Bu doğrultuda çeşitli çalışmalarımız var ve inşallah artarak devam edecek.  

Bizim gençlerimizi sokaklardan ve kendilerini bekleyen tehlikelerden kurtarıp kendisine, ailesine, çevresine ve insanlığa faydalı birer birey yapma hedefimiz var, bu doğrultuda sokaktan dünya şampiyonluğuna hedefimiz ilk günkü heyecanla devam ediyor.

Bu yoldaki her türlü etkinliğimizin kamuoyuna ulaştırılmasında her zaman büyük desteğini gördüğümüz yerel basın kuruluşlarımıza ve desteğini bizden esirgemeyen Sayın Valimiz ve Vali Yardımcılarımıza teşekkür diyorum" dedi. 

HABERE YORUM KAT