1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Spor okullarından Solmaz'a ziyaret
Spor okullarından Solmaz'a ziyaret

Spor okullarından Solmaz'a ziyaret

Diyarbakır'da faaliyet gösteren GS Futbol Okulu, Diyarbakır Aslan Spor Kulübü Derneği, Diyarbakır Girişimci İşkadınları Derneği, Diyarbakır Gelişim Spor Kulübü Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz''ı makamında ziyaret etti.

A+A-

Görüşmede konuşan GS Futbol Okulu sorumlusu ve Diyarbakır Aslan Spor Kulübü Derneği Başkanı Abdülkadir Duran, Başsavcı Ramazan Solmaz'a yeni görevinde başarı dileklerinde bulunarak, kısa sürede geliştirdikleri kurumlar arası güçlü diyalogdan ötürü Solmaz'ı kutladı.

Duran, mahkumlarla ortak proje geliştirerek cezaevlerine tekstil atölyeleri kurarak mahkumları yetiştirerek normal hayata adapte etmenin önemine değinerek, “Mahkumların iş sahibi olması için çeşitli mesleklere yönelik kurslar açmak, buradan yetişenlerin tahliye olduktan sonra hayata meslek sahibi olarak başlamaları, dezavantajlı konumdan avantajlı konuma geçmelerini sağlamalıyız.

Ayrıca GS Futbol Okulu olarak çocuk mahkumlar için futbol kursu düzenlemek buradan tahliye olan çocuklardan yetenekli olan çocuklarımızın Galatasaray takımına transfer olması halinde Türkiyede farkındalık yaratmış olacağız.

Denetimli serbestlikte de mahkumların futbol ve mesleki olarak yetişmeleri için projelerimizi sunduk, Sayın Başsavcım bu teklifimizi çok olumlu karşıladı. İnşallah birlikte çok güzel hizmetlere  imza atacağız. Çok değerli başsavcımızla tanışmak bizleri çok sevindirdi inşallah güzel çalışmalar yapacağız.

Allah razı olsun bizleri ağırladı ve güzel bir sohbetimiz oldu” diye konuştu.
Ziyaretten duymuş olduğu mutluluğu dile getiren Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ise, spor alanında Diyarbakır'da üstlenmiş oldukları aktif rolden dolayı Duran'a teşekkürlerini iletti.

Diyarbakır'daki sporsal faaliyetleri yakinen takip ettiğini belirten Solmaz, ileriki dönemde başta spor kulüpleri olmak üzere diğer sivil toplum kuruluşlarıyla da diyalog içerisinde olmak istediğini belirtti. Başsavcı Solmaz “Önerileriniz dikkate alacağım elimizden gelen tüm imkanları bu güzel Diyarbakır'ımıza hizmet edeceğiz.

Faydalı olan projeleri değerlendireceğiz, güzellikleri yansıtacağız. Makamlar gelip geçicidir önemli olan burada yapacağımız güzel hizmetlerdir, bunu da inşallah el birliği ile gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT