1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Spor Lisesinde kızlara kontenjan yok
Spor Lisesinde kızlara kontenjan yok

Spor Lisesinde kızlara kontenjan yok

Her sene yüzlerce öğrencinin hayalini kurduğu Spor Lisesine giriş sınavı, bu sene kız ve erkek öğrencileri bir arada yarıştırma kararı alarak büyük bir skandala imza attı.

A+A-
2013-2014 Öğrenim sezonunda 20 Erkek, 10 Kız sporcunun alındığı Spor Lisesi giriş sınavlarında bu yıl sadece 30 sporcu alınacağı açıklandı.
 
KIZLAR NASIL YARIŞACAK
 
7  Temmuz 2014 tarihinde seyrantepe spor tesislerinde gerçekleştirilecek olan sınav öncesi alınan karar Spor Lisesine girmek isteyen kız öğrenciler ve velileri başta olmak üzere herkesimin tepkisini çekerken bu kararın alınma gerekçesini kimse bilmiyor.
 
2013 - 2014 Spor Lisesi sınavlarında 20 Erkek 10 Kız öğrenci alımı yapan Lise bu yıl 30 öğrenci alınacak diye karar alınca kız ve erkekler aynı yarışta yer alacak.
 
Alınacak olan öğrenci sayısının belirlenmesinden sonra kız - erkek ayrımı yapılmadan herkesi tek bir yarışın içerisine alacak olan Spor Lisesinin bu kararı hangi mantıkla aldığı merak ediliyor. Kız ve Erkek öğrenciler arasında ki Fizyolojik  farkın farkına varamayan ilgililerin, kız ve erkekleri aynı yarışın içerisine sokarak, başarılı olanları değil güçlü olanları ödüllendireceği bu sistemden derhal vazgeçmeleri gerekmektedir. 
 

HABERE YORUM KAT