1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Spor kulübüne başkan oldu
Spor kulübüne başkan oldu

Spor kulübüne başkan oldu

Daha önce hazırladığı uyuşturucu raporuyla dikkat çeken avukat Cevdet Nasıranlı, gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarma idealini hayata geçirmek için spor kulübüne başkan oldu.

A+A-
Nasıranlı,”Hazırladığımız projeler kabul edilirse Diyarbakır'ın her ilçesinde spor eğitimi yaptıracağız.” dedi.Kamuoyu onu 2 yıl önce bir grup arkadaşıyla beraber hazırlayarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dahil önemli kurum ve kişilere sunduğu uyuşturucu raporuyla tanıdı. 

Türkiye'nin nüfüs olarak en genç şehirleri arasında yer alan Diyarbakır'da uyuşturucu kullanma alışkanlığının ilkokul çağına kadar indiğini tespit eden raporun mimarlarından olan avukat Cevdet Nasıranlı, geleceğin teminatı olan gençleri ve çocukları bataklıktan koruma idealini gerçekleştirmek için spor kulübüne başkan oldu.

Diyarbakır'da faaliyet gösteren Güneydoğu Spor Kulübü'nün başkanlığına seçilen Nasıranlı'nın yönetiminde kendi meslektaşlarından değişik iş kollarına kadar birçok önemli isim var.

UYUŞTURUCUYA KARŞI SPOR

Diyarbakır'daki genç nüfüs potansiyelinin büyük bir hazine olduğunu vurgulayan Nasıranlı, ”Maalesef bu zenginlik iyi değerlendirilemiyor. Daha önce hazırladığımız uyuşturucu raporunda ifade ettiğimiz üzere spor yapması ve eğitim görmesi gereken bu hazine bataklığın pençesindedir. Uyuşturucunun en büyük panzehiri eğitim ve spordur. Bunun için bu göreve geldik. Kendi oluşturacağımız kaynakların yanı sıra yasalarla tanınan hakları da kullanmaya çalışacağız. Bununla ilgili projelerimizi ilgili bakanlıklara sunduk. Olumlu sonuçlanması halinde Diyarbakır'ın merkez ve kırsaldaki en ucra köşelerine kadar ulaşarak gençleri ve çocukları spora kazandıracağız. Bölgede bilinen tüm branşlarda faaliyet göstereceğiz. Eğitmen kadrosu oluşturmaya devam ediyoruz.” dedi.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT