1. HABERLER

  2. ÇÖPLÜK

  3. Spor Konferansı ödüllerine tepki
Spor Konferansı ödüllerine tepki

Spor Konferansı ödüllerine tepki

Diyarbakırspor Taraftarları Azraiiler Grubu Derneği tarafından geçtiğimiz hafta düzenlenen Spor Konferası ödül dağıtımında adaletli davranılmadığı açıklandı.

A+A-

DİYARINSESİ.ORG ÖZEL İÇERİK - Azraiiler Grubu Dernek Başkanı ve Yönetimi adına konuşan Ramazan Tugay, bu yıl 4.'sü düzenlenen spor konferansının maalesef beklenen ilgiyi görmemesinin ana nedeni olarak, yetersiz organizasyon ve ödül standardının olmaması olduğunu söyledi:

Tugay, her yıl hemen hemen aynı kişilerin ödül töreninde sahne aldığını, hak edenlere sözlerinin olmadığını belirterek şunları söyledi: "Diyarbakır'da koskoca bir spor konferansı düzenleniyor, maalesef beklenen düzeyde ilginin olmamasının temel nedeni adil bir ödül sisteminin olmamasından kaynaklanmatadır. Elbette ödülünü hak ederek alanlara sözümüz yok, ama  sporla uzaktan yakından ilgisi olmayan kişilere de bu ödüllerin verilmesi konferansın ruhuna gölge düşürmüştür. Örneğin Metin Kurt, Burhan Eşer gibi isimlerin aldığı ödüllere asla sözümüz yok. Ama öyle bazı isimlere ödüller verildi ki, şaşmamak elde değil. Böyle olunca işin tadı kalmadı,  prestiji sarsıldı.

Biz asla "illa bize ödül verin" derdinde değiliz, ama Diyarbakırspor olarak koca bir takımın yeniden var olmasını sağlayanların, özellikle bu işe el atan Fevzi İlhanlı gibi bazı  insanların göz ardı edilmesi, yıllardan beridir ceza alan bir taraftar profilinin değişerek bu yıl liglerde, hiç ceza almamış, en centilmen taraftar seçilmeleri, Azrailler Grubunun Sosyal Sorumluluk adına Van'da yaşanan felaketi tribünlere taşıyarak kamuoyu oluşturması maalesef göz ardı edilmiştir.  Bunların spor  konferansından gerekli ilgiyi görmemesi taraftarlarımız arasında hayal kırıklığı yaratmıştır."

HABERE YORUM KAT