1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Spor camiasıyla buluştular
Spor camiasıyla buluştular

Spor camiasıyla buluştular

BDP Diyarbakır Kayapınar eş başkan adayları M. Ali Aydın ve Fatma Arşimet seçim çalışmaları kapsamında amatör spor kulüpleri yönetici ve spor taban birlikleriyle bir araya geldiler.

A+A-

BDP Diyarbakır Kayapınar eş başkan adayları, spor camisı ile bir araya geldi. Kayapınar Belediyesi Amed Spor Kompleksi'nde yapılan toplantıya Kayapınar eş başkan adayları M. Ali Aydın ve Fatma Arşimet, Kayapınar Belediyespor Kulüp Başkanı İhsan Avcı, amatör spor kulüpleri ve spor taban birlikleriyle yöneticileri katıldı.

'Spor tesisimiz önemli işlev görüyor' Toplantı öncesi Amed Spor Kompleksi'nde gençlere yönelik çalışmaları içeren slâyt gösteri yapıldı. Toplantıda konuşan eş başkan adayı Fatma Arşimet, “Geleceğimiz olan gençlerimizin spor yapacakları alanları sağlanması anlamında belediyemizin kente kazandırdığı spor tesisi çok önemli işlev görüyor. Uyuşturucu kullanımının artığı ve devletin buna göz yumduğu bir ortamda gençlerin sporla buluşturmak ve geleceğe umutla bakan bir gençlik yaratmak bu kente yaşayan duyarlı herkesin öncelikli görevi olmalıdır “ dedi. '

Gençler her kesin önceliği olmalıdır' Belediyelerin gençlere daha çok imkân sunması gerektiğini belirten eş başkan adayı M. Ali Aydın ise, “Diyarbakır halkına böyle bir spor tesisi kazandırıldığını görmek bizleri gururlandırdı. Bu anlamıyla spor tesisinin kente kazandırılmasında emeği olan herkesi teşekkür ediyorum. Diyarbakır'daki spor bilişenleriyle bir arada gelerek sorunları ortaya çıkarmak ve bundan sonra hep birlikte neler yapabileceğimizi görüş alışverişinde bulunmak anlamıyla önemli bir toplantı. Gençlerimizin her alanda imkân sunmak bu kente yaşayan herkesin önceliği olmalıdır. Belediyeler olarak bundan sonrada bu yönlü imkân ve alanlar yaratmak önceliğimiz olacaktır “ şeklinde konuştu. Toplantı katılımcıların görüşleri ve önerileri alınmasıyla sona erdi.

HABERE YORUM KAT