1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Spor camiasını buluşturan gala
Spor camiasını buluşturan gala

Spor camiasını buluşturan gala

Diyarbakır’ın ilk masterler derneği olan Diyarbakır Masterler Derneği’nin gala gecesinde spor camiası bir araya geldi.

A+A-

Renkli görüntülere sahne olan geceye anlamlı etkinlikler damga vurdu.Diyarbakır’ın ilk Masterler Derneği olan Diyarbakır Masterler Derneği moral gecesi düzenledi.

Sur içinde bulunan tarihi İçkale Diyarbakır kahvaltı Evi’nde düzenlenen gece samimi bir ortamda geçerken,geceye dostluk görüntüleri damga vurdu.Kentin spor bileşenlerini bir araya getiren gece takdir topladı.

Katılım Yüksek Oldu

Diyarbakır Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Mehmet Demir, ve Personel Şube Müdürü Burhan Gül,Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Personel Müdürü Ramazan Erim,Amedspor Yönetim Kurulu Üyesi Nesih Aktepe,Diyarbekirspor Başkan Vekili Cemal Doğrul,Amedspor Teknik Direktörü Sertaç Küçükbayrak ve yardımcıları,Diski Masterler Derneği Başkanı Sadık Kayar,Sanayi Masterler Dernek Başkanı Şirin Ecevit Talva, iş adamları,Mehmet Dalgıç, Suat Önen ve Bülent Fidan’ın yanı sıra çok sayıda spor adamı,gazeteci ve davetliler geceye katılım gösterdi.

Yakın İlgi Ve Dostluk

Diyarbakır Masterler Derneği Başkanı Veysi Akar ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan ve yakın ilgi gösterilen konuklar geceden duydukları memnuniyeti dile getirirken,gecede sahne alan sanatçı İbrahim Nuhat ve ekibi tarafından düzenlenen sıra gecesi ve çiğköfte ziyafetiyle de eğlenip moral buldular.

Gecede bir konuşma yapan Diyarbakır Masterler Dernek Başkanı Veysi Akar geceye icabet ettikleri için konuklara teşekkür ederek,amaçlarının böyle organizasyonlarla az da olsa kentin spor adamları ve yakın dostlarıyla bir araya gelmek olduğunu ifade etti.

‘Masterler Kurumlaşmalı’

Akar , ‘’Öncelikle gecemize iştirak eden tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum.Bu geceyi yapmamızda ki amaç Masterler Derneklerinin sporun dışında da sosyal faaliyetlerinin de olduğunu göstermekti.

Zaten Kuruluş amaçlarımızdan biride üyelerimiz ve kent spor bileşenleriyle derneğimiz vasıtasıyla dayanışma halinde olmaktır.Bu tür geceler ve etkinlikler dayanışma ruhunu ve samimiyeti artıran,bir arada olmamıza aracı olan önemli organizasyonlardır.Masterler derneklerinin sayısı Diyarbakır’da çoğaldı,bu ilimiz adına sevindirici olsa da,daha etkin,kurumsal yapısı güçlü,bir düzen içinde organize olarak kaliteyi yakalamak da adeta kaçınılmaz bir gerekliliktir.Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili bazı görüşmelerimiz olacak.bizler için önemli olan masterler derneklerinin kurulmasından ziyade,daha kaliteli,etkin,STK hüviyetine bürünme elitliğini yakalayabilecek ve kendi içinde organize olabilecek bir masterler oluşumunu hayata geçirmektir.’’ dedi.

Destek Veren İş Adamlarına Teşekkür

Gecenin sonunda Diyarbakır Masterler Derneğine katkılarından dolayı iş adamları Ahmet Elhanay,Bülent Fidan,Suat Önen, Nesih Aktepe ,Abdürrezzak Erim ve Mehmet Dalgıç’a plaket ve forma hediye edilerek teşekkür edilirken,gece müzik ziyafetiyle son buldu.

Geceye katılan spor adamları,organizasyonu tertip eden masterler derneği yönetimine teşekkür ederek bu gibi etkinliklerin devam etmesi gerektiğini kaydetti.

HABERE YORUM KAT