1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Spor camiasından barış çağrısı
Spor camiasından barış çağrısı

Spor camiasından barış çağrısı

DİYARBAKIR- Diyarbakır’daki spor camiası, yaşanan olaylara tepki göstererek, kalıcı barışın sağlanması yönünde çağrı yaptı.

A+A-

Diyarbakır’da Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) öncülüğünde bir araya gelen spor kulüplerinin temsilcileri, yaşanan olaylara ilişkin ortak açıklama yaptı.

 

Açıklamada, gençlerin geleceği için huzur ve barış ortamının tesis edilmesinin şart olduğuna dikkat çekilerek, “Geleceğimizin gençleri muhakkak eğitim, öğretim, bilim ve sportif alanda yetişmesi gerekmektedir.

 

Bu da huzur ve barış ortamının yaratılması ile olur. Bölgemizde ve ülkemizde barışın ve huzurun sağlanması, kaostan çıkması için hemen barışın sağlanması ve ölen kim olursa olsun bu savaşa son verilmesini arzu ediyoruz” denildi.


Batıda tehlikeli provokasyonlara imza atıldığının kaydedildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:


"Ülkemizin doğusunda ve batısında, doğulu ve batılı diye ayrımcılık ve ırkçılık hareketinin hiç bir manası ve anlamı olmadığını dili, dini, ırkı, rengi, düşüncesi ne olursa olsun hiç bir insanımızın yaşam hakkının elinden alınamayacağını, bu tür provokatif eylemlerin sadece ülkemize zarar getireceğini düşünmekteyiz.

 

Ülkemizde legal olarak faaliyet gösteren siyasi partilerimizin il ilçe binalarına birçok merkezde işyerlerine, şehirlerarası otobüs firmalarına düzenlenen saldırıları kınıyoruz.

 

Ülkemizi ateş çemberine taşımak, toplumları karşı karşıya getirmek isteyen tehlikeli provokasyon hareketlerinin gerçekleştiği Türkiye’nin tüm illerinde Kürtlere yönelik saldırıları bizler spor bileşenleri olarak kınıyor ve tüm yetkililerin bu konuda gerekli önlemleri alarak insanlarımızın can ve mal güvenliğinin alınması konusunda azami çaba sarf etmeye çağırıyoruz. Ülkemizi bir iç savaşa götürebilecek bu tehlikeli provokasyonlara karşı herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz”.


(MP-ÖK-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler