1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Spor camiası Sincar için seferber oldu
Spor camiası Sincar için seferber oldu

Spor camiası Sincar için seferber oldu

DİYARBAKIR- Diyarbakır'daki spor camiası, IŞİD çetelerinin zulmünden kaçarak Diyarbakır'a sığınan Sincar halkı için seferber oldu.

A+A-

Diyarbakırspor, Sincarlı çocuklara yönelik etkinlik hazırlığı yaparken, ASKF ve TÜFAD yardım kampanyası başlatarak spor camiasını yardıma çağırdı.

IŞİD çetelerinin zulmünden kaçarak Diyarbakır'a sığınan Sincar halkının dramı kentteki spor camiasını harekete geçirdi.

Daha önce Suriye halkına gıda ve insani malzeme yardımında bulunarak dikkat çeken Diyarbakırspor A.Ş., bu defa Sincar halkı için çalışma başlattı. Kulüp başkanı Feyzi İlhanlı, Sincar halkına gıda ve insani yardımda bulunurken, kentte bulunan Sincarlı çocuklar için etkinlik hazırlığı yapılıyor. Önümüzdeki günlerde kaldıkları yerlerden kulüp otobüsü ile alınarak kulüp binasına getirilecek olan çocuklar, futbolcularla beraber yemek yiyecek ve kendilerine spor malzemeleri hediye edilecek.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Şubesi ise Sincar halkı için yardım kampanyası başlattı.

ASKF Başkanı Remzi Dayan ve TÜFAD Başkanı Samet Karakaş, toplanacak yardımları kente sığınan Sincar halkına teslim edeceklerini ifade etti. Dayan ve Karakaş, “Çeteler, Şengal halkını katlediyor. Yüzlerce masum insan öldürüldü, birçoğu yetim, öksüz, eşsiz kaldı, evlerinden yurtlarından oldu. Bu insanlara sahip çıkmak insan olarak görevimizdir. Spor camiasını bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Toplanacak yardımları kentimizde misafir edilen Şengal halkına teslim edeceğiz. Halkımızın bu konuda duyarlı davranacağına inanıyoruz” dedi.


(HA-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT