1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sözde yöresel pazar kaldırıldı!
Sözde yöresel pazar kaldırıldı!

Sözde yöresel pazar kaldırıldı!

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da yaklaşık 1.5 ay önce kurulan ve kentin değişik semtlerinde 10 günlük sürelerle hizmet sunan sözde yöresel pazarlar kaldırıldı.

A+A-

Valilik ve Belediye adını kullanarak kentin farklı noktalarında kurulan “81İlden Gelen Yöresel Tatlar” adı altındaki çadırlar, kent esnafının şikayet ve talebi üzerine Valiliğin girişimiyle kaldırıldı.

KİMİN, HANGİ KURUMUN İZNİYLE KURDUĞU BİLİNMİYOR

Daha önce Dağkapı’da kurulan ve 10 günlük sürelerle yer değiştirerek kentin değişik semtlerinde kurulan çadırlar, esnafın şikâyeti üzerine söz konusu pazarı kuran kişilerin kim ve kimlerden izin aldıkları Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası tarafından araştırılmış, hiçbir kurumun böyle bir izninin bulunmadığı tespit edilmişti.

ÇADIRLAR KALDIRILDI

Bunun üzerine valilik nezdinde girişimlerini sürdüren esnaflar, hijyen denetiminin yapılmadığı, SGK, vergi, elektrik, kira, su vs hiçbir gideri bulunmayan ve kent esnafıyla haksız rekabete yok açan çadırlar, sözde yöresel pazar Valilik tarafından kaldırıldı. Dün çadır içindeki ürünlerin kaldırıldığı, bölgede çadırların söküm işleri gün içerisinde tamamlandı.