1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sosyolog katliam yaptı!
Sosyolog katliam yaptı!

Sosyolog katliam yaptı!

Kars TÜİK'te 1.5 yıldır çalışan Diyarbakırlı sosyolog Veysi Erim, dün sabah görev yaptığı kurumda katliam yaptı, Erim, aralarında Bölge Müdürü Tolon'un da bulunduğu 6 mesai arkadaşını öldürdü, sonra intihar etti.

A+A-

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bölge Müdürlüğü'nde 1.5 yıldır çalışan sosyolog Veysi Erim, dün sabah görev yaptığı kurumda katliam yaptı. Psikolojik tedavi gördüğü belirtilen Erim, odaya kilitlediği aralarında Bölge Müdürü Mehmet Tolon'un da bulunduğu 6 mesai arkadaşını tabancayla öldürdükten sonra, aynı silahla intihar etti.

Olay dün saat 08.30'da Atatürk Caddesi'nde bulunan 4 katlı TÜİK binasının üçüncü katındaki Bölge Müdürü makamında meydana geldi. Aslen Diyarbakırlı olan ve yöneticileriyle sürekli sorun yaşadığı öne sürülen sosyolog Veysi Erim, mesainin başlamasıyla birlikte elinde Glock marka tabancayla doğrudan Bölge Müdürü katına çıktı.

BİR ODAYA TOPLADI

Burada imza ve diğer işlemler için bulunan toplam 9 çalışanı silah tehdidiyle etkisiz hale getiren Veysi Erim, hepsini Bölge Müdürü'nün odasında toplayıp kapıyı içerden kilitledi. Ardından da tabancasını peş peşe ateşlemeye başladı. Bu sırada sekreter Neslihan Çelik Koca, arkasından sarılıp saldırganı engellemek istedi. Tabancası yere düşen saldırgan hemen silahı aldı ve kapının kilidini açıp kaçmaya çalışan Koca'ya arkasından ateş etti. Karnına kurşun isabet eden sekreter Koca, yaralı kaçmayı başardı. Kurumun diğer katlarındaki personel, silah sesleri üzerine panik içinde binayı terk edip sokağa çıkarken, polise ihbarda bulundu.

ÖLDÜRDÜ- İNTİHAR ETTİ

Odada rehin aldığı yöneticileri ve mesai arkadaşlarının üzerine bir şarjörü boşalttıktan sonra ikinci şarjörü takıp ateş etmeyi sürdüren Veysi Erim, Bölge Müdürü Mehmet Tolon (61), Şube Müdürü Osman Ay (49), İdari Mali İşler Sorumlusu Ramazan Haydar (32), Veri Hazırlama Kontrol memuru Abdulnaci Çolak (39), istatistik memuru Ahmet Onur Banker (32) ve antekör Safet Karaçay'ı (29) öldürdü.

POLİS ODAYA SİS BOMBASI ATTI

Bu sırada polis binanın çevresini kuşatırken, bir Özel Harekat timi hemen üst kata çıktı ve halen silah sesinin geldiği makam odasının kapısını kırarak, saldırganı etkisiz hale getirmek için içeriye rehine kurtarma operasyonlarında kullanılan ses, ışık ve sis çıkaran bomba attı.

Ancak Veysi Erim, polislerin kendisini yakalamasına fırsat vermeden namluyu başına dayayıp tetiği çekerek yaşamına son verdi. Yaralı kaçmayı başaran sekreter Neslihan Çelik Koca da Kars Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alınırken, katliamdan odadaki 2 kişi daha kurtuldu.

BÖLGE MÜDÜRÜ SAVCILIĞA BAŞVURMUŞ

Katliamda ölen Mehmet Tolon'un Çankırılı, Osman Ay'ın Mardinli, Ramazan Haydar'ın Çorumlu, Abdulnaci Çolak'ın Karslı, Ahmet Onur Banker'in Trabzonlu ve Safet Karaçay'ın da Siirtli olduğu belirtildi. Bölge Müdürü Mehmet Tolon'un evli ve 2 çocuk babası olduğu, eşinin de öğretmenlik yaptığı öğrenildi. Tolon'un daha önce Erim'in tehditleri nedeniyle savcılığa şikayette bulunduğu, bunun üzerine bir süre çevrede polisin görevlendirildiği bilgisine ulaşıldı.

PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRÜYORDU

Kuruma ait dört katlı binanın üçüncü katında katliam yapan Diyarbakırlı Veysi Erim'in psikolojik sorunları bulunduğu, müfettiş soruşturması sonucu kademe cezası aldığı belirlendi. Görevine gelmeyip sıkça rapor aldığı memleketi Diyarbakır'a tayin istediği ileri sürüldü. 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT