1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. SosyalBen’den Surlu öğrencilere eğitim
SosyalBen’den Surlu öğrencilere eğitim

SosyalBen’den Surlu öğrencilere eğitim

SosyalBen Derneği Diyarbakır Temsilciliği, 16 gönüllüsüyle Sur ilçesinde yaşanan olaylardan etkilenen 7-13 yaş aralığındaki 160 öğrenciye; müzik, icat, drama, dans, yaratıcı yazarlık, resim ve elişi gibi atölyelerde eğitim verdi.

A+A-

Dezavantajlı bölgelerde yaş aralığı 7 ila 13 olan çocukların kendi sosyal becerilerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini hedefleyen bir sosyal sorumluluk proje derneği olan SosyalBen Derneği Diyarbakır Temsilciliği, yaşanan terör olayları nedeniyle binlerce öğrencinin eğitiminde aksama yaşanan Sur İlçesi öğrencilerinin de içinde bulunduğu bir çalışma yaptı.

16 GÖNÜLLÜYLE 160 ÖĞRENCİYE ULAŞTI

Dernek çalışmasını Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesine bağlı Huzurevleri İlköğretim Okulunda gerçekleştirdi. Toplam 16 gönüllüsüyle; Surlu öğrencilere, müzik, icat, drama, dans, yaratıcı yazarlık, resim ve elişi gibi atölyelerde eğitim verdi. SosyalBen, beş hafta sonu boyunca eğitimi sürdürerek toplamda 160 öğrenciye ulaştı. SosyalBen gönüllüleri, böylesi etkinliklerinin artarak devam edeceklerini belirtti.

SosyalBen kimdir?

Derneğin yurtta Bartın, Antalya, Eskişehir, Çanakkale, Edirne, İzmir, Karabük Temsilcilikleri ve yurt dışında ise SosyalBen Washington, Berlin, Makedonya ve Hong Kong vakıfları bulunuyor. SosyalBen, 350’den fazla gönüllüye sahip sayılı sosyal sorumluluk projeleri derneklerindendir. Tamamı 25 yaş altı öğrencilerden oluşan SosyalBen, 7 ila 13 yaş arası çocuklara resim, müzik, dans, fotoğraf, tiyatro, satranç, teknoloji, masa tenisi, takı tasarımı gibi atölye eğitimleri veriyor. Ülke içinde ve dışında binlerce çocuğa ulaşarak dönem içinde ve tatillerde de atölyeler açan SosyalBen, çocukların yeteneklerini keşfetmelerini sağlıyor.

 

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT