1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sosyal paylaşım yapan 9 öğretmen görevden uzaklaştırıldı
Sosyal paylaşım yapan 9 öğretmen görevden uzaklaştırıldı

Sosyal paylaşım yapan 9 öğretmen görevden uzaklaştırıldı

Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, sosyal medya hesapları üzerinden “Mehmet Tunç fotoğrafı”, “Zafer işareti yapan kitle”, “Sarı-kırmızı-yeşil atkı ile fotoğraf”, “Hevsel direnişi fotoğrafı”, “Kepenkler kapalı olacak haberi” gibi paylaşımlarda bulunan 9 ö

A+A-

Diyarbakır Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 9 öğretmeni sosyal medya paylaşımlarını gerekçe göstererek görevden uzaklaştırdı. İlçenin değişik okullarında görev yapan Bülent Arslanboğan, Nihat Kara, Barış Çiçekli, Emin Zirek, Mahsum Bakır, Fuat Kutlay, Ramazan Saruhanoğlu, Yağmur Keremoğlu ve Şerafettin Akgöl adlı öğretmenler hakkında Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma açıldı.
 
Soruşturma sonucunda görevinden uzaklaştırılan öğretmenlere gönderilen tebligatta, “Sosyal medya hesapları üzerinden PKK/KCK propagandası yaparak, Başbakanlık Milli Güvenliği Tehdit Eden Örgüt ve Yapılarla İrtibatlı Kamu Çalışanları Hakkında 2016/4 sayılı genelgesine aykırı davrandıkları kararlaştırıldı. Soruşturma kapsamında 9 öğretmen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 137. ve diğer ilgili maddeler gereğince görevden uzaklaştırıldı” denildi.
 
 “Yasal Süreç Başlatacağız”
 
Görevden uzaklaştırılan öğretmenlerden Nihat Kara soruşturmanın sosyal medya üzerindeki paylaştığı ayrı 8 resim ve bazı haberlerden açıldığını belirtti. Paylaşımlarının demokratik bir tepki olduğunu ifade eden Kara, “Görevden alması ile ilgisi hukuki sürecin henüz başlamadığını söyleyen Kara göreve tekrar gelmek için yasal süreç başlatacaklarını ifade etti.  

HABERE YORUM KAT