1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. Sosyal medyada ‘Kösem’ rüzgârı
Sosyal medyada ‘Kösem’ rüzgârı

Sosyal medyada ‘Kösem’ rüzgârı

Çekimleri aylar önce başlayan ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ dizisi önceki akşam izleyiciyle buluştu. İlk bölümün ardından sosyal medyayı karıştıran diziyle ilgili binlerce mesaj paylaşıldı

A+A-

Aylardır tanıtımı yapılan ve ekim ayında Cannes’da özel gösteriminden sonra ilk bölümüyle önceki akşam ekrana gelen ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ dizisi, sosyal medyada günün en çok konuşulan konusu oldu.

Başrollerini Anastasia Tsilimpiou, Hülya Avşar, Ekin Koç ve Mete Horozoğlu’nun paylaştığı dizi için 30 binden fazla tweet atıldı. Olumlu ve olumsuz eleştirilere maruz kalan dizide en çok Kösem’i canlandıran Anastasia Tsilimpiou’nun kaçırılma sahnesi gündeme geldi. Anastasia’nın ailesinin elinden zorla alındığı sahne ekrana geldikten sonra, sosyal medyada binlerce tepki mesajı atıldı.

Berabere kaldılar

12 yıldır perşembe günü reytinglere damgasını vuran ‘Kurtlar Vadisi Pusu’ dizisi ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’le reytinglerde berabere kaldı.

Necati Şaşmaz, Defne Samyeli, Cahit Kayaoğlu’nun başrolünü paylaştığı ‘Kurtlar Vadisi Pusu’ Total’de birinci olurken, AB Grubu’nda ise ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ zirveye yerleşti. ‘Kurtlar Vadisi Pusu’ Total’de yüzde 7.20 reyting alırken her 100 kişiden 18’i tarafından izlendi. ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ ise Total’de yüzde 5.88 reytingle, her 100 kişiden 15’i tarafından izlenerek ikinci oldu.

İŞTE ÇOK KONUŞULAN SAHNE


Eleştirilerden bazıları:

-Daha önceki ‘Muhteşem Yüzyıl’ın bir prototipi. Bu da asma-kesme, hile-hurda ve cinsellik üzerine kurulu.

-Muhteşem Yüzyıl Kösem mi? Yazık size... Da Vinci Demon’s bile çok daha realistik ve çok daha doğru anlatıyor.

-Harika bir yapım olacak gibi. Bayağı emek harcanmış.

-Hülya Avşar kesin kötüdür algısıyla izlemeyin. Bence gayet iyi duruyor.

İstiklal’de dizi müzikleri

Hikâyesiyle olduğu kadar dizi için hazırlanan orijinal müzikleriyle de dikkat çeken yapım için önceki gün İstiklal Caddesi’nde flashmob konser düzenlendi. Ulaş Kurugüllü’nün yönetimindeki 33 kişiden oluşan senfoni orkestrasının verdiği konser sürprizlerle başladı. Aniden sokak müzisyenlerine benzer şekilde birkaç kişiyle başlayan dinleti, zamanla kalabalık bir orkestra tarafından sürdürüldü.

 

HABERE YORUM KAT