1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sosyal hizmetler daire başkanlığı'ndan bin 550 kişiye sertifika verildi
Sosyal hizmetler daire başkanlığı'ndan bin 550 kişiye sertifika verildi

Sosyal hizmetler daire başkanlığı'ndan bin 550 kişiye sertifika verildi

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'nda açılan çeşitli branşlardaki atölyelerde eğitim gören bin 550 kursiyere sertifikaları verildi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı Engelliler Şube Müdürlüğü ve Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından dezavantajlı gruplara yönelik açılan kurslarda uzman eğitmenler tarafından eğitim verildi.

Bu kapsamda Engelli Şube Müdürlüğü tarafından açılan işaret dili, takı tasarımı, deri işleme, bağımsız hareket, işitme engelliler okuma yazma, Braille alfabesi ve müzik atölyelerinde kurslar verildi. Aynı dönemde Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından ise bilgisayar işletmenliği, bilgisayarlı muhasebe, Autocad, İngilizce, kuaförlük ve cilt bakımı, aşçılık ve aşçı çıraklığı, tekstil, resim, çocuk gelişimi, aile eğitimi, halk oyunları, el nakışı, kalorifer ateşçiliği, web tasarımı, bağlama, gitar atölyelerinde kursiyerlere yönelik eğitim verildi.

Düzenlenen sertifika törenine GABB Dış İlişkiler Müdürü Menaf Şeker, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fahrettin Çağdaş, İdari İşler Genel Sekreter Yardımcısı Şahin Elkaan, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı, Engelliler Şube Müdürü Keziban Demir ve kursiyerlerin aileleri ile yakınları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı, Sürmerpark Ortak Yaşam Alanı'nda dezavantajlı gruplara, özellikle kadın, çocuk, engelli, yaşlı ve yoksul kesimlere yönelik gerek özel gerekse mesleki alanlarda her yıl çok sayıda kurslar açıldığını ifade etti. Bu kursların bir kısmının kişisel gelişim, bir kısmının mesleki ve özel eğitim, bir kısmının ise sosyal rehabilitasyona yönelik açtıklarını belirten Kıratlı, “2013 yılının ilk yarısında 20 branşta açılan kurslarımızda toplam 1550 kişi eğitim görmüştür. Bunların yüzde 70'ini kadınlar oluşturmaktadır” dedi.

HABERE YORUM KAT