25 Ekim 2016 Salı
 • Diyarbakır15 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara6 °C
 • Antalya20 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,211
  %-0.22
 • Dolar
  3,0841
  %-0.11
 • Euro
  3,3545
  %-0.09

Sosyal Etkileşim Programı sonuçları açıklandı!

Sosyal Etkileşim Programı sonuçları açıklandı!

01 Eylül 2015 Salı 10:33

Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın Ankara Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa düzenlediği Sosyal Etkileşim Programı kapsamında destek almaya hak kazanan başarılı projeler, Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz tarafından açıklandı.

Diyarbakır Mitannia Otel’de düzenlenen Programın Tanıtım ve Sonuç İlan Toplantısına Başbakan Yardımcısı Yılmaz’ın yanı sıra Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Kalkınma Bakanlığı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürü Nahit Bingöl, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Dr. Hasan Maral, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ile çok sayıda STK temsilcisi katıldı.


Toplantıda konuşan Başbakan Yardımcısı Yılmaz şunları söyledi:


 “Kalkınma Ajansları Türkiye’de bölgelerarasında yaşanan gelişmişlik farkını azaltmaya yönelik yeni bir model. Şuna kadar binlerce projeye destek vererek 10 binlerce insanımıza iş imkânı sunuldu. Ayrıca hazırlanan raporlar ile gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde yatırımcılarımıza rehberlik yapıldı. Ajanslar sayesinde yerel dinamikleri harekete geçirerek, bölgelerimizin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı oluyoruz. Ajanslarımız tanıtım, hibe, teknik destek çalışmalarıyla bugüne kadar bölgelerinin gelişimine önemli katkılar sağladı.

Kalkınma Bakanlığımız döneminde hakkaniyete dayalı rekabet için imkânlar sağladık. Bölgelerimizin rekabet ederken aynı zamanda işbirliği yapabilmelerini istedik. Bu aşamada Diyarbakır ve Şanlıurfa’dan sorumlu Karacadağ Kalkınma Ajansımız ile Ankara Kalkınma Ajansı arasında Sosyal Etkileşim Programı tasarladık. Başlangıçta 1 milyon TL olan bütçeyi gelen yoğun talepler nedeniyle 3 milyon TL’ye çıkardık. Program kapsamında Ankara, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da bulunan üniversiteler, STK, kamu kuruluşları ve meslek örgütlerinin projelerini sunduğunu görmekten çok memnunuz. Şuna uygulanan Sosyal Etkileşim Programının yakaladığı başarı sayesinde bu programı tüm Türkiye’ye yaygınlaştırmayı hedefliyoruz”.


Diyarbakır Valisi ve Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aksoy ise “Ajanslarımız şuna kadar gerçekleştirdiği projeler sayesinde bölge ekonomisine önemli katkılar sağlamıştır. Sosyal Etkileşim Programı ile ekonomide yakalanan bu başarının sosyal alandaki iyi örneklerin hayata geçirilmesi ile perçinlenecektir” dedi.


Program hakkında katılımcılara sunum gerçekleştiren Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Dr. Hasan Maral, “Ankara Kalkınma Ajansı ile birlikte toplam 3 Milyon TL hibe desteğini 47 projeye vereceğiz. Sosyal Etkileşim Programı (SEP) kapsamında TR51 ve TRC2 bölgeleri (Ankara, Diyarbakır-Şanlıurfa) arasında güven ilişkilerinin geliştirilmesi, bilgi ve tecrübe paylaşımının artırılması ve sosyal bağların güçlendirilmesi amaçlandık. Bölgeler arasındaki etkileşimi sağlayarak, program amaçlarına ulaşmayı hedefleyen projeler desteklendi” diye konuştu.


Toplantını sonunda Diyarbakır İş Kadınları Derneği’nin sunduğu ve başarılı görülen “Kadınlar Çalışma Hayatı Deneyimlerini Paylaşıyor” projesinin sözleşmesi, Dernek Başkanı Reyhan Aktar, Karacadağ Ajans Genel Sekreter Vekili Dr. Hasan Maral ile Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık tarafından imzalandı.

Haber Kaynağı :
Okunma Sayısı : 4827
Ajanslardan İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Diyarinsesi.org editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Ajanslardan İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Diyarinsesi.org editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com