1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Soruşturmalar kabak tadı verdi'
'Soruşturmalar kabak tadı verdi'

'Soruşturmalar kabak tadı verdi'

Diyarbakırspor taraftarları 3 yılı aşkın süredir neticelenmeyen soruşturmalar için isyan ettiler.

A+A-

DAĞA MI ÇIKMAK LAZIM

Diyarbakırspor Taraftarları Dernekler Birliği Yönetimi adına konuşan Başkan Ramazan Tugay, soruşturmaların artık kabak tadı vermeye başladığını belirterek "Bu memlekette hakkını almak için illa dağa mı çıkmamız lazım.  Koskoca Diyarbakırsporun içini boşaltanlar, göz göre göre talan edenleri kim koruyor. Bu nasıl adalettir, nasıl mülkün temelidir.

BİR ARPA BOYU YOL ALINAMADI

Bize göre bu adalet ancak birilerinin temeli olur, Diyarbakırsporun ise sonu olur. 3 yıl geçti daha 1 arpa boyu yol alınamadı. Daha tek bir kişi için bile dava açılamadı. Demek oluyor ki bunuda sulandıran birileri yine ortaya çıktı. Demek oluyorki bu kulübün kalemini kıranlar 4 koldan çalışmalarını devam ettiriyorlar. Bu nasıl bir kindir, bu nasıl bir intikamdır, insanda birazcık Allah merhamet korkusu olur. Bunca insanın ahını alanlar soruyoruz acaba nasıl can verecekler, nasıl rahat edecekler. Ben buradan açık açık söylüyorum, Diyarbakırspor ile uğraşanların, altını oyanların Allah belasını versin. Eğer yürekleri varsa yüzlerini göstersinler.

CUMHURBAŞKANLIĞINA GİDECEKLER

Biz Diyarbakrıspor taraftarları olarak, kulüp yönetimiyle de görüştük. Bu iş için öncelikle Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı ile durumu görüşüp resmi başvuruda bulunacağız. Gerekirse 10 binlerce dilekçe ile durumu tek tek soracağız. Bu olmazsa Adalet Bakanlığı'na, HSYK'ya durumu bildirip "bu kanun burada acaba farklı mı işliyor neden sonuçlanmıyor" diye soracağız. Bu saatten sonra gelecek adalet size göre adalet mi olacak. Bu kulübü kapattıktan sonra gelecek adalet sadece oyalamadır. Gerekirse durumu Cumhurbaşkanımıza götürüp, Yüksek Denetleme Kurulunu davet edeceğiz. Bu pis işlerin içine kim alet olmuşsa, bu işi kim sümen altı etmişse tek tek hesap sorulmasını isteyeceğiz. Bu ülkede adalete olan inancımız zayıflamıştır. Diyarbakırsporun kapatılmasını isteyen zihniyetler "sizler asla başarılı olamayacaksınız. Bu halk sizi tuttuğu gibi sırtından atmasınıda elbet bilecektir".

DİYARİNSESİ.ORG / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT