1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Soruşturmada önemli gelişme
Soruşturmada önemli gelişme

Soruşturmada önemli gelişme

Diyarbakırspor soruşturmasında emniyetteki ifadeler tamamlanmak üzere. Yargılamanın yılbaşından sonra başlayacağı konuşuluyor.

A+A-

Diyarbakırspor soruşturmasında emniyetteki ifadeler tamamlanmak üzere. Yargılamanın yılbaşından sonra başlayacağı konuşuluyor.

SAVCILIK İSTEDİ, POLİS SORUYOR

Kamuoyunun büyük bir merakla sonucunu beklediği Diyarbakırspor soruşturması bir süredir gündeme gelmiyordu. Ancak Söz'ün ulaştığı emniyet kaynaklarına göre savcılığın ifadesini alınmasını istediği 50 kişinin ifadelerinde sona gelindi. Emniyete davet edilen eski yönetici ve çalışanlardan savcılığın gönderdiği soruların cevapları isteniyor. Sorumlu oldukları ya da imzalarının bulunduğu şüpheli işlemler hakkında bildiklerini anlatmaları talep edilirken,bazı isimlerin 'bu imza bana ait değil,'o dönemde kulüpte yoktum benim adıma gösterilmiş,'bu parayı almadım','bu para bana ödenmedi' gibi cevaplarla  kendilerini savundukları öğrenildi.

SAHTE İMZALAR ARAŞTIRILACAK

 Bazı isimlerin de yapılan işlemleri savundukları ancak bunu belgelendiremedikleri için panik yaşadığı ifade edilirken,eski yönetici ve çalışanların 'bize ait değil' dediği imzaların emniyet kriminalde incelettirileceği kaydedildi. İmzalar gerçek çıkarsa inkar edenler 'yalan beyandan' daha fazla ceza alabilecek,sahte çıkarsa bu kez bu sahtekarlığı yapanların başı yanacak.

Emniyetteki ifadelerin bu ayın sonuna kadar tamamlanarak kayıtların savcılığa gönderilmesi ve yılbaşından sonra yargılanmaya başlanması bekleniyor.