1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sorunlarını, yolu trafiğe kapatarak dile getirmek istediler
Sorunlarını, yolu trafiğe kapatarak dile getirmek istediler

Sorunlarını, yolu trafiğe kapatarak dile getirmek istediler

Diyarbakır'da alt yapı ve ulaşım sıkıntısı yaşayan mahalleli sorunlarının çözümü için Üç Kuyu TOKİ yolunu kısa süreli trafiğe kapattı.

A+A-

Yenişehir ilçesinin Diyarbakır-Şanlıurfa karayolunda bulunan Üç Kuyu TOKİ 2. cadde sakinleri, altyapı ve ulaşım sıkıntılarını gerekçe göstererek eylem yaptı. Yaklaşık 50 kişiden oluşan grup, bulundukları yerleşim yerindeki yolda oturarak, araç geçişini kısa süreliğine engelledi. Olay yerine gelen polis ekipleri, söz konusu eylemin yasal olmadığını belirterek, gruptan yolu trafiğe açmalarını istedi.

Grup adına açıklama yapan Vahap Günay, amaçlarının sorunlarına çözüm bulmak olduğunu belirterek, yıllardır yaşadıkları sıkıntıların bir türlü çözülemediğinden yakındı.

Ulaşım sorunlarını dile getirdikleri Büyükşehir Belediyesi Trafik Şubesi yetkilisinin kendilerine "Orada eylem yapmazsanız kimse sesinizi duymaz" dediğini kaydeden Günay, şöyle dedi:

"Öncelikle 400 dilekçe vermemize rağmen buradaki elektrik direklerinin hiçbiri çalışmamakta. Gece  vatandaşlarımız için ciddi sıkıntı oluyor. Belediye ile defalarca yaptığımız görüşmelerde sadece 2 otobüsün saat başı buraya yolcu taşımasını ve böylelikle 4 bin insanın mağduriyetinin giderilmesini istedik. Ancak sonuç alamadık. Sorunlarımız gün geçtikçe arttı. Bu eylemimizle halkımızı mağdur ettiysek özür dileriz."

Grup, daha sonra yolu trafiğe açtı.

HABERE YORUM KAT