1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sorun yumağı hastane
Sorun yumağı hastane

Sorun yumağı hastane

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sorunlar giderek büyüyor.

A+A-

Diyarbakır Ergani karayolu üzerinde bulunan ve yatak sayısı bakımından bölgenin en büyük hastaneleri konumunda olan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, sorunlar çözülmek bir yana, her geçen gün artıyor.
Her gün binlerce hastanın muayene olduğu, yüzlerce hastanın yatarak tedavi gördüğü, bir o kadar da refakatçinin kaldığı hastanenin, yaz boyunca yapılmayan yolları kışın yapılmaya çalışılıyor bu yüzden hastane yolu adeta çamur gölüne döndü.Hasta ve hasta yakınları Araçlarını park edecek yer bulamıyor. Vatandaşlar hastaneye gidebilmek için önce çamurdan yolu aşmayı başarmak zorunda
Yatan hastaların ve refakatçilerin bu durumu, defalarca hastane yönetimine iletmelerine rağmen, sorunun devam ettiği kaydediliyor.
 
Doğu ve Güneydoğu’nun sağlık üssü diye anılan şimdiki adıyla Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde skandalların ardı arkası kesilmiyor. Açıldığı günden bu yana sorunların yumak haline geldiği Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma hastanesinde sorunlar diz boyu.


Sorunlar yumağı haline gelen hastanede skandalların ardı arkası kesilmiyor. Asansör facialarıyla Türkiye gündemine oturan hastane, su baskınları, Taşeron firmasında personellerin maaşlarını zamanında almamaları, medikal malzemelerinin eksikliğinin yanı sıra bu kezde çevre düzenlemesi adı altında hastaları çamurlu yollarda süründürmeyle hastaları ve hasta yakınlarını canlarından bezdirdi. Bu durumun bir an önce düzeltilmesi gerektiğini belirten vatandaşlar, hastane santralini defalarca kez aramalarına rağmen,eski tip santral olduğu için hastaneyi arayan hastalar ve hasta yakınları sıkıntılar çektiklerini söylediler.


Hijyenin olmadığı hastanede tuvaletlerin damlamasından, KİT’lerin olmamasına, otomasyon, temizlik ve güvenlik personelinin eksikliğiyle boğuşulan hastanede teknik servis ve hemşire eksikliği de hastaların hizmet almasında aksaklıklar yaşanmasına yol açıyor.


Hastane ortamının sağlıklı olmadığından yakınan vatandaşlar, yetkililere gösterilen hassasiyetin kendilerine de gösterilmesi gerektiğini belirterek, “Hastaneye gelebilmek için öncelikle 350 metre boyunca çamurlu yolda yürümek zorunda kalıyoruz. Bu yetmezmiş gibi tuvaletler arızalı hijyen namına sıfır durumda elektrikler gündüz ortasında boşa yanıyor, hastane çevresi köpeklerden geçilmiyor, burada adeta isyanları oynuyoruz. Yeter artık hiçmi yetkililer veya vekillerimiz bu durumu görmüyor ses çıkarmıyor. Lütfen bu sesimize bir ses olun” diye sitem ettiler.


Öte yandan hastane bünyesinde 5  aydan buyana 4  doktor eksik. Büyük Endokrin, hemotoloji, romotoloji, astım ve alerji doktorlarının uzun süredir eksik olduğu hastanede hastalar doktorsuzluktan dolayı da mağdur ediliyor.
 

 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler