1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sorgun: Diyarbakır'ı kucaklamak için geldik
Sorgun: Diyarbakır'ı kucaklamak için geldik

Sorgun: Diyarbakır'ı kucaklamak için geldik

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Diyarbakır'a konuşmak için değil dokunmak için geldiklerini söyledi.Sorgun,”Oluşturulan barış kardeşlik ortamı ilk olarak Diyarbakır'da sağlanacak ve tüm Türkiye'ye yayılacaktır.” dedi.

A+A-

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kadın Kolları, kardeşlik bağlarını güçlendirmek için Güneydoğu illerini ziyaret ediyor. Heyet ilk ziyaretini Diyarbakır'a gerçekleştirdi. Heyete AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, AK Parti İl Başkan Yardımcıları ve AK Parti Kayapınar İlçe başkanı Mehmet Ali Kırsaçlı eşlik etti.
 
'KEÇİ BURCUNDA HALAY ÇEKTİLER'
 
Ziyaret kapsamında Sur ilçesi Gazi Caddesi'nde esnafla bir araya gelen AK Parti Heyeti, vatandaşların isteklerini ve sorunlarını dinledi. Heyete yoğun ilgi gösteren Diyarbakırlıların tek isteği barış olduğuna dikkat çekildi. Daha sonra AK Parti heyeti, Keçi Burcuna geçerek, çocuklarla birlikte hayal çekti. Hasanpaşa Hanı, Kervansaray, Mardin Kapı Surlar, Keçi Burcu, Hz. Süleyman camii ve Eğil ilçesinde bulanan peygamberler kabirleri gibi Diyarbakır'ın tarihi, dini ve turistik yerlerini gezen AK Partili heyet, Diyarbakır'ın köklü bir şehir olduğunu belirtti.
 
'DİYARBAKIR'IN MANEVİYATINI HİSSETMEK İÇİN GELDİK'
 
Daha sonra Konya il başkanı Ahmet sorgun ve yönetimi AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada partililerle konuşan Konya il başkanı Ahmet sorgun, Diyarbakır'da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Diyarbakır'ın şehir yapısı, insanı ve doğasıyla Türkiye'nin en güzel kentlerinden biri olduğunu belirten Sorgun, Diyarbakır'a konuşmak için değil dokunmak için geldiklerini belirtti.
 
'DİYARBAKIR İLKLERİN ŞEHRİ'
 
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç ise, Diyarbakır'ın ilklerin şehri olduğun belirterek, Diyarbakır'ın geçmişi olan geleceğe yönelik bir kardeşlik şehri olduğunu ifade etti. Altaç,”Diyarbakır ve Konya maneviyatı olan illerimizdir. Şu an oluşturulan barış kardeşlik ortamı ilk olarak Diyarbakır'da sağlanacak ve tüm Türkiye'ye yayılacaktır” diye konuştu.Altaç, Konya İl Teşkilatının bu anlamlı ziyaretinin olumlu bulduklarının da sözlerine ekledi.Heyet daha sonra karayoluyla Mardin'e geçti.

HABERE YORUM KAT